» Poradna » Notebooky

Propojení dvou notebooků pomocí HDMI kabelu

Dobrý večer, šly by nějak propojit dva notebooky pomocí HDMI kabelu? Mám na obouch ntb Windows 10 Enterprise, a když na druhém ntb kliknu na ''Promítat'' a dám ''Rozšířit'', tak se nic nestane. Oba dva ntb jsou mezi sebou propojené pomocí HDMI. Šlo by nějak udělat, aby se na druhém ntb zobrazovala pouze prázdná plocha, a šlo obě obrazovky ovládat jednou myší? Děkuji moc za pomoc

Odpovědi na otázku

Pomocou HDMI rozhodne nie. POkial so PC v jednej sieti, tak existuje SW riesenie na ovladanie 2PC v sieti pomocou jednej klavesnice a mysi. Napriklad tu nieco pisu o tom:https://www.raymond.cc/blog/how-to-share-keyboar... Pripadne KVM prepinac a prepinat PC1 a PC2.

jeste doplnim, ze ja mam z minulosti dobry zkusenosti s https://symless.com/synergy - fungovalo dobre i mezi ruznyma OStuten nastrej nebyl zminenej na uvedenym odkazu

Dobře, včera jsem si stáhl Spacedesk (Něco jako miracast) a tam to šlo, sice v mizerný kvalitě, ale šlo. Tak to asi vyřeším zakoupením opravdického monitoru. Děkuji za info.

Kabel HDMI neslouží k přenosu dat, ale k přenosu obrazu. Nepropojujte dva notebooky, ale připojte k jednomu notebooku dva displeje.

To by opravdu nešlo. Notebooky neumí fungovat jako monitor pro jiný počítač.

HDMI v notebooku jsou pouze výstupní.Ale nešlo by to náhodou přes USB-C nebo Thunderbolt3 ? Jsem včera četl o externí grafice k NB a zobrazovat bud na ext monitoru nebo i NB displeji, jen nevím zda se v tomto případě přenáší obraz nebo zda se používá na akceleraci interní.

Notebooky mají pouze grafický výstup, nikoliv vstup. Takže takhle snadno to nejde.

Promitani jede přes WiFi (Miracast). Pouzij WiFiMP