» Poradna » TV, audio a video

Propojení DVD přehrávače Evolve DX500 a receiveru SONY STR 0265

ahoj, potřeboval bych poradit jak propojit DVD přehrávač Evolve DX500 a receiver SONY STR 0265... jde o to, že na dvd není klasický výstup na 2 červenobílé cinche... :(výstupy DVD: coaxial / optical / 5.1 (FL, FR, SL, SR, CENTER, SW) / VIDEO / S-VIDEO / SCART OUTvstupy reciever: PHONO IN (červený + bílý cinch) / CD (červený + bílý cinch) / TAPE+MD (REC OUT červený + bílý cinch, IN červený + bílý cinch), TV+LD (audio in červený + bílý cinch) / VIDEO (AUDIO OUT červený + bílý cinch, AUDIO IN (červený + bílý cinch)díky za každou dobrou radu

Odpovědi na otázku

hmm, tak ten přesně mám, dal jsem ze scartu OUT a do zesiku jsem zkoušel jak video in červený + bílý cinch, tak i CD vstup a nic neleze... :( ale nevím, zda není něco blbě nastaveno na tom dvd...

Na té redukci musí být přepnutou na OUT a když na receiveru zvolíš CD IN, tak to musí fungovat. Pokud nefunguje, tak je nějaký problém s DVD, redukcí nebo receiverem. Nemyslím, že se tam dá ještě něco nastavovat, čím by to šlo znefunkčnit. Pro jistotu ale pořádně prozkoumej možnosti nastavení toho DVD. Ale mezi námi, Evolveo je ten největší odpad, co se dá koupit.

CD player z mé sestavy nenačítá žádná cd, tak jsem na půdě vyhrabal tento zázrak, že s ním nahradím cd player...

Ještě, pokud DVD má tu možnost přepnout zvukový výstup z optiky na SCART.

tak už to jede (na DVD byla hlasitost na 0) ale leze to jen do červeného cinche...

To je dost divné, to DVD zajisté umí stereo Pak je možné, že je prostě špatná ta redukce.

Nebo ji máš špatně zasunutou do toho přehrávače, to je dost pravděpodobné. SCART je takový dost pofiderní konektor a je mechanicky špatně vymyšlený. Je potřeba někdy použít dost velkou sílu, abys ho dostal skutečně až nadoraz. Tak ho tu redukci vytáhni a zkus ji zapojit znovu. Pořádně zatlač a přitom s ní ještě lehce kývej do stran. Jo a taky ten přepínač IN/OUT může mít špatný kontakt, zkus ho několikrát rychle přepnout sem a tam.

...a problém s nastavenou hlasitostí vyřešil i výstup na stereo přes cinche - front repro z 5.1 výstupu a na dvd nastaveny jen přední repro...