» Poradna » Počítačové sítě

Propojení domácí sítě ke hraní her NTB, ROUTER, PC

Dobrý den,chci se zeptat, v domácnosti máme notebook a stolní PC a samozřejmě Wifi router. Jak vytvořit síť, aby bylo možné hrát např. Minecraft. Server minecraftu vytvořit umíme, nicméně, jak propojit PC a ntb? NTB jede přes wifi a PC je připojen LAN kabelem do routeru. Sdílení souborů normálně funguje. Je nějaká možnost jak to propojit bez pomoci přímých LANkabelů nebo Hamachi (apod.) ? síť ad-hoc mi v ntb sice vytvořit jde, nicméně v PC není vidět. Pokud v ntb jsme v ad-hocu, tak zase nejede internet. Díky za info. Na obou počítačích je WIN 7

Odpovědi na otázku

Jak vytvořit síť? Vždyť ji vytvořenou máte. K tomu stačí, aby všechny počítače byly připojeny ke stejnému routeru a je jedno, jestli kabelem nebo přes wifi. Všechna zařízení za routerem jsou v jedné síti.

Založ server a modli se, aby rychlost wi-fi vás neomezovala. ;)

druhý pc se prostě na server nepřipojí.. my jsme to dříve hrávali přes hamachi, ale ted se hamachi prostě rozhodlo že konec .. :/

Napadá mě jedině, že by to blokoval firewall v některém z PC. V jedné síti to máte, když funguje sdílení, tak není důvod, aby to nešlo.