» Poradna » Programy

Propojení dat a automatické vypisování mezi listy excelu.

Potřebovala bych pomoc.Mám v excelu dva listy, na jednom listu, tabulku připravenou na data pro rozvozy, na druhém listu tabulku s údaji zákazníků. U každého zákazníka je číslo, každý má jiné. Potřebovala bych, abych když na list1 zadám do jedné buňky číslo zákazníka, aby se mi do dalších předem určených buněk vyplnily další údaje zákazníka, náležící k tomu číslu zákazníka ...Jde to nějak, prosím o vysvětlení jako pro blbce, nejsem úplně zdatná co se excelu týká ...

Odpovědi na otázku

to nevadí, stačí když umíš programovat ve VBA

toto pujde snadno pres funkci svyhledat (dle zadaneho cisla zakaznika najdes v udajich zakazniku jmeno atd. atd.).MP

Přesně jak popisuje kolega půjde to pomocí funkce SVYHLEDAT, za předpokladu, že číslo zákazníka je první sloupec z hledaných údajů.Jak na funkci SVYHLEDAT popisuje toto videohttp://www.youtube.com/watch