» Poradna » Mobily

Propojení autorádia s lcd monitorem

Zdravím koupil jsem 2din autorádio a dávám ho kamarádovi do fordu tranzit, s tím, že dozadu chce výklopný displej na strop pro Pasažéry, napadlo mě ale, nahoru dát nějaký starší pc LCD monitor přes měnič a pustit to do něj, protože výklopné jsou jednak dost drahé a taky relativně malé, z rádia ale vede jen kompozit, takže dá se nějak dostat do monitoru pres DVI konektor? Převodník, nebo jiná alternativa? Díky za rady

Odpovědi na otázku

Ano, převodník CVBS na DVI nebo VGA. Ovšem počítej s tím, že kvalita bude otřesná, protože z toho kompozitu leze jen PAL.

Tak kvalita je mi jasná, ale říkám, je to do auta na přehrávání za jízdy, takže nějaké HD není potřeba, není to tak dávno, co sme se dívali na PAL skoro všude, spíš jde o to, že na tom větším monitoru to bude i tak lepší, než na malém 10" u stropu...tak díky za radu

Ovsem ale v tomto pripade pozor, lebo VGA ja kvazi-analogove, cize zakupeny monitor LCD musi zvladnut tento sposob pripojenia (musia tam byt konektory VGA resp. konektor DVI vcetne analogoveho stareho pripojenia a nie iba digitalny DVI).

A co to autorádio na ten displej posílá? Umí alespoň přehrávat filmy, nebo trapně jenom která je zrovna naladěná stanice nebo GPS navigaci...

Co takhle místo PC monitoru nějaký malý televizor s analogovým vstupem, třeba https://www.alfa.cz/product.php ? Má mimo jiné i USB port, takže si na něm pasažéři místo pravděpodobně nesmyslů z autorádia budou moct pustit nějaký film.Nevýhoda: v podnikatelském prostředí se platí výpalné OSA a spol.