» Poradna » Mobily

Propojení 5.1 zvuku z TV do domácího kina

Zdravím, mám tv -> Philips 49PUS6101 a domácí kino (poněkud starší) -> Panasonic sa-ht520 a hledám řešení jak přenést zvuk z tv do reprosoustavy. Výstup z tv na audio je v mém případě pouze optikou a naopak vstup do domácího kina je pouze cinch. Uvažoval jsem o tomhle -> https://www.ebay.com/itm/1080P-Optical-Coaxial... Nicméně vůbec netuším jak celou tu zadní stranu tohoto převodníku zapojit do mého domácího kina, protože -> https://imageshack.com/a/img924/5903/nKqKTm.jpg na zadní straně od domácího kina nejsou jednotlivé cinch vstupy/výstupy k jednotlivým reproduktorům. Lze to v mém případě nějak zapojit aby to vše fungovalo nebo mám vzhledem ke stáří mého domácího kina smůlu? Děkuji za rady a tipy

Odpovědi na otázku

B je spravne, poohlidni se po nejakem novem domacim kinu, nebo lepe samostatnem AV reciveru a bednach. Idealne aby zarizeni umelo HDMI 2.0 (2.0a), pak uz nasledne neni nutne propojovat ani optikou, vse pujde po HDMI (ARC - zvuk, CEC - ovladani).

Odkaz je na malý dekodér neřešeí že zadní panel toho domácího kina ale neukazuje na to že by měl vstup 5+1 zvuku , ale pouze stereo.Otázka jaké jsou ty reproduktory a jestli by nebylo hodné je zapojit rovnou do dekodéru a "kino" vyhodit.

Fungovat to bude, ale pouze v režimu stereo (dolby pro-logic).

No dobře a kam přesně jaký cinch by se měl zapojit?

Levý + pravý > aux L R

No proste kino nekomu prodej/venuj/vyhod a podivej se po necem novem. Osobne bych sel radsi cestou AV reciveru a slusnych beden, casem muzes zapojit BR prehravac nebo nejake medialni centrum, pokud nebude vyhovovat to co je v TV - tebou zakoupeny Philips ma jejich vlastni SmartTV system, ktery bohuzel moc smart neni (a je docela pomaly), ale ani AndroidTV (nejenom v podani Philipsu) neni zadna vyhra, vetsinou implementace dost pokulhava. Doporucil bych za pripadne DK/AVR zapojit nejake multimedialni centrum a prez nej vse resit

To je ale nahodička, mám stejný domácí kino a řešil jsem zrovna stejný problém. Já to vyřešil kabelem, kterej je v TV připojen do scartu a z toho scartu zároveň vedou dva cinche do AUX in na přehrávači. A druhej konec scartu do domácího kina.

Zdar, prosimte mohl bys mi to prosim te nejak vyfotit abych to idealne pochopil a zkusil to udelat taky tak. Dekuji moc

Jak jsi to vyřešil? Mám na mém kině pouze cinch, na tv mám taky pouze cinch. Zvuk z kina do TV jde v pohodě samozřejmě. Ale z kina do TV nejde. Jelikož v TV není scart a nemůžu pustit zvuk na opačnou stranu. Existuje něco jak s tím vydupat? D