» Poradna » Počítačové sítě

Propojeni 2 routeru

Zdravím,mame v praci router , ktery signalem nedosahuje do moji kancelare, nebo presneji dosahuje, ale pouze velmi slabe. Problem je ze router nema moznost pripojit externi antenu pro zvyseni dosahu. Vymenit router nemuzu a vyvest kabel do svoji kancelare taky neni mozne. Existuje nejaka jina moznost jak pripojit externi antenu? Jeste me napadlo pripojit pres lan dalsi router s vykonou externi antenou, hned vedle toho prvniho a brat signal z nej. Bude fungovat, bez nejakeho sloziteho nastavovani? Krome hesla nevim o tom routeru nic.Diky moc za rady.

Odpovědi na otázku

proc to pises 2x

Pri takychto low cost rieseniach sa mi najlepsie osvedcilo:pripojit druhy router v rezime AP kablom do siete, SSID, typ sifrovania a hesko nastavit take iste ako na routri, kanal zvolit o 3 cisla vyssi alebo nizsi ako je na routri.Samozrejme treba zabudnut na roaming(pri prechode z jednej wifi na druhu sa mozu stratit packety).