Pronájem výpočetního výkonu

Dobrý denChtěl by se zeptat, zda v dnešní době existuje nějaká služba, která by platila za využití výkonu mého PC? V současnosti mám v data centru server, který ovšem momentálně nevyužívám a je mi líto ho tam nechat jen tak ležet nezaměstnaného :) Napadlo mě proto, zda není možné nainstalovat na něj nějaký prográmek a využít tak jeho výkon.

Odpovědi na otázku

BOINC, ale ten je pro nadšence, nic za to ty univerzity a firmy neplatí a je to sdílený početní čas, v podstatě z mnoha počítačů na Zemi vytvořen jeden "pseudosuperpočítač". A jinak, má ten tvůj server nějak "závratný" výkon, aby se někomu vyplatilo platit za jeho využívání?

nicehash, ale moc se to nevyplati. Pak taky muzete tezit crypto zalozene na cryptiniht.

* cryptonight

Děkuji za nápad. Já měl však za to, že pro těžbu kryptoměn je třeba výkonné GPU. Já mám však přebytek CPU

Zkuste třeba Electroneum. Mně to platí provoz

Tak musíš těžit kryplměnu, která je stavěná že má smysl jí těžit i na CPU. Myslím že například Monero (XMR) je jedna taková měna.

Ano, Monero je postavené na Cryptonight, ale protože se těží ve velkém, jeho výnosnost je ta tam. Electroneum je také postavené na Cryptonight a výnos násobně lepší.

Taková služba dávno existuje jmenuje se Azure. Podobnou službu má i Amazon.Ty si ten server klidně vypni, nic takového neumíš v reálném prostředí nabídnout. Tyto služby nejsou o tom, že máš nějaký starý nevyužitý, dle tvého názoru sice kvalitní, server.

Přesně, na to jsou potřeba jiné mašiny...

Jeste to resite?