» Poradna » Web a internet

Proměnná IP

Zdravím,chci se zeptat, jestli jde nějak zjistit odkud mi chodí maily od jisté osoby, když každý mail má jinou IP? Z hlavičky mailu zjistím:Received: from unknown ([::ffff:37.188.xxx.xx])A v druhém mailu od stejné osoby je:Received: from unknown ([::ffff:37.188.yyy.yy])kde x a y jsou různé dvojčíslí či trojčíslí, které znám.Mám vůbec šanci nějak zjistit odkud byl mail odeslán?Díky

Odpovědi na otázku

37.188 ti povím z hlavy ZoNĐ. Jinak obecně šanci nemáš.

zjistil sem ze ip spadá pod eurotel.cz ale nic vic

Víc si zjistí pouze PČR pokud podáš oznámení / podnět. A zabývat se tím budou pouze tehdy pokud je to min. přestupek, ideálně trestný čin např. vyhrožování na životě, stalking apod, je?

jedná se o krádež

Jestli jen virtuálních dat, tak s tím tak na lampárnu

CZK

A můžeš dokázat škodu? Pokud jde o firemní data byla zabezpečena, měl jsi povolení je přenášet po síti nebo o jaká data jde? Pokud o privátní multimédia či digitální soubory bez práv pak se tím nikdo zabývat nebude.

Koupě na bazaru

S tím nic, to je tu každou chvíli

Podle škody (do, nad 5 litrů) to oznam, ale pochybuji, že někoho dohledají při individuálním obchodu. Nějaké větší kauzy s falešnými internetovými obchody či dalšími podvody se řeší, ovšem u toho je pouze na tobě zda se necháš podvést. Já vždy při nákupu na netu po ČR volám a chci zboží osobně vidět - podvodník okamžitě zavěsí. Pokud je to ze zahraničí pak jedině od známé osoby, nebo z ověřeného internetového obchodu.

Až přijde Srallbotka z pod pařezu a kde bydlí ti poví víc - jak mění IPA víš že ani nevím kde je Kraj: Jihomoravský kraj Město: Tvarožná