» Poradna » Programy

Prolog - Einsteinova hadanka

Ahoj,mam toto zadani Zadání:Zjisti, kdo bydlí ve kterém patře, kolik má dětí, kolik platí nájem a jaké má zaměstnání. Ve výškovém domě je 5 bytů. (přízemí a 1., 2., 3., 4. poschodí) Rodina Műllerových má jako jediná 4 děti. V prostředním bytě bydlí správce. Paní Meierová platí za svůj byt o 60 korun míň než lékař ve 3. poschodí. Rodina v nejvyšším patře má 5 dětí. Rodina Kernů má o 1 dítě míň než učitelka. Pan Kaufmann je zástupce jedné firmy. Učitelka platí za svůj byt 1740 korun. V nejvyšším patře bydlí domovník. Lékař platí za byt 1800 korun. V bytě, který stojí 1760 korun, nebydlí žádné děti. Ve 2.poschodí mají dvakrát tolik dětí jako ve 3.poschodí. Pan Hanz bydlí přímo nad rodinou Kernů. V bytě pod domovníkem žijí 2 děti. Műllerovi platí za byt 1770 korun. Střešní byt je o 10 korun lacinší než přízemí. Zástupce platí o 30 korun víc než domovník.Snazim se ho vyresit v Prologu. Ale moc mi to nejde zatim. Mam tohle:osoba('Jmeno','Zamestnani','Deti','Najem','Patro').dum(Dum):- length(Dum,5), member(osoba(mullerovi,_,4,1770,_),Dum), member(osoba(_,spravce,_,_,2),Dum), plati_mene(osoba(_,lekar,_,Najem,_),osoba('Meinova',_,_,Najem-60,_),,Dum), member(osoba(_,_,5,_,4),Dum), maji_jedno_dite_mene(osoba('Kernovi',_,Dite-1,_,_),osoba(_,ucitelka,Dite,_,_)),Dum), member(osoba('Kaufmann',zastupce,_,_,_),Dum), member(osoba(_,ucitelka,_,1740,_),Dum), member(osoba(_,domovnik,_,_,4),Dum), member(osoba(_,lekar,_,1800,_),Dum), member(osoba(_,_,0,1760,_),Dum), maji_2x_deti(osoba(_,_,2*Deti,_,2),osoba(_,_,Deti,_,3),Dum), Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

bez PROLOGU -- kúsok riešenia2. poschodíMULLER, SPRAVCA, 4 deti, 1770 korun

Bych chtěl vidět, ten byt za 1760 korun To bylo asi ještě za těch zlejch komunistů, že jo

To ani to ne... prosímtě.... Max nějaký malý 1+1. Jinak vůbec nesouvisí s dotazem logičnost, chce zjistit tu chybu.Jinak nejlevnější to má squater.

Za zlejch komunistů jsem platil za byt 1+1 55 čtv.m. nájem 85.- Kč. Dnes za ten samý platím 8100.- Kč. Sláva tržnímu kapitalismu.

ty tupá gebuľa, zobuď sa, trhové hospodárstvo v kapitalistickej krajine CZ vedú tvoji zlatí mafiáni a vrahovia komunisti a ich pangharti štepení v Moskve plánovanými päťročnicami, prípadne na VŠ kvasení boľševickou gekonomikou hinžinírov, od deseti k pěti. Pred zákonným kriminálom sú ochraňovaní justičnou, eštébakmi prešpikovanou talármafiou.

Einstein tyhle logické úkoly do škol neprodával, ale jako úloha do povinných přijímaček je dobrá. Já bych to řešil jako zebru a začal schématem.

př. Maierová 3 děti úča 17401P Kaufmann bez zástupce 17602p Műller 4 správce 17703p Kern 2 lékař 18004p Hans 5 domovník 1730náp: nájmy-děti