» Poradna » Ostatní

Projekt Internet do škol - Indoš je již ukončen nebo v jakém je teď stavu a co je po něm ?

Náhodou jsem se doklikal na www.indos.cz a koukám na datumy a příspěvky z roku 2005.Jsou základní a střední školy, stále ještě připojeny přes Indoš (internet do škol) nebo byli odpojeni a museli si připojení do Internetu zajistit "svépomocí" ?Vy co jste teď na základních a středních školách, od koho je Vaše škola připojená do internetu a jakou rychlostí ? (ono to asi nepůjde objektivně říci, protože asi pro ředitele, výchovného poradce, sekterářky, ekonomy, vyučující asi bude vyhrazena větší šířka "konektivity") ?Jaké byli vůbec na Indoši omezení (systémové restrikce) na žáky a učitele a jaké máte te´d omezení, když si to školy teď šéfují sami ? Je to hroší nebo lepší než Indoš - Internet do škol ?Co technické vybavení ? Jaké hardwarové a softwarové konfigurace počítače byli a jaké máte na stole teď ? Učitelé asi mají "výkonnější" stroje

Odpovědi na otázku

tak to ti reknu rovnou, INDOŠ byl tunel jak blazen, napakoval se na tom uzasne autocont a v soucasne dobe ho uz nikdo (doufam) nepouziva. mozna nejake skoly v horni dolni, ale normalni skoly si inet zrizuji samostatne dle potreby. nase skola si nechala zpracovat nabidku od nekolika mistnich dodatavelu a vybrala to nejlevnejsi. ne, neni vyhrazena konektivita podle postaveni ve skole, to by bylo dost narocny na udrzbu.proste do serveru hrne 16-20 mbitu synchronnich a tj cely.ne, neni ani omezene stahovani a nejsou zakazany zadny www. to by zakum fakt vadilo...indos mel omezeni leda dana technologiemi v te dobe. indos byla hajz*ovina, jak nacpat do skol skrze jednu firmu pocitace a inet a jeste tam snad tusim museli mit servis, tzn. fakt tunel. jeslti je to lepsi ted? rozhodne, muzu si sestavit pocitace sam, sehnat si je od sponzoru a proste si to trzne ridim uplne tak jak by melo byt. ne ze mi nekdo nadiktuje od koho to musim a za jakou cenu mit.pres adsl skola napojit nejde, ma to odezvu jak krava... :/ (nicmene adsl je jako zalozni, za ty prachy to jde)ne, nefunguje to, ze ucitele maji vykonejsi, to ani nahodou !a ani reditel nema nejlepsi pc na skole, protoze kdyby existovala nejaka posloupnost, tak se z toho spravce podela, protoze by porad musel presunovat pocitace podle postaveni a vse prenastavovat a instalovat....je bezne, ze v ucebnach jsou lepsi pc nez v kabinete (v ucebnach treba cpu i3 a v kabinete celeron nebo P4)nevim jak jinde, ale rekneme ze polovina pc jsou 2jadra (coz ale proad muze byt stary dual core) a polovina jsou horsi.a budes se divit, ani spravce nema nejlepsi pc/nb na skole.. vysoke skoly jsou absolutne jinde, tam je vsude optika skrze cesnet a penize (desitky tisic mesicne) tam skutecne nikdo neresi.... stejne tak Ukázat celý příspěvek