» Poradna » Programy

ProjectX a demux *.ts

Prosím o radu, zda v případě demuxu *.ts souboru pomocí ProjectX nedělám něco chybně. Peklím se s nahraným filmem ze settopboxu - rád bych převedl film do AVI formátu a při tom bych rád vyhodil reklamy. Settopbox mi film rozdělil na 4 části, cca po 1G. Problém je, že mi ty soubory Sony Movie Studio 13 nechce otevřít.Zkoušel jsem různé postupy; teď jsem pomocí ProjectX zkusil demux do samostatných video a audio souborů (zkoušel jsem to na první části toho filmu). Audio soubor se mi pravděpodobně oddělil správně - délka zvukové stopy souhlasí s délkou záznamu v originálním *.ts souboru. Problém mám s video částí - v demuxovaném souboru je o dost kratší video. Přitom v logu z procesu demuxu je délka videa pro demuxovanou video stopu správná. Nemá někdo zkušenost s tímhle procesem demuxu v ProjectX? Budu vděčný za jakoukoli radu, která by mě mohla dovést k cíli. Díky, PetrPřikládám výpis z logu demuxu v ProjectX, kde je vidět, že délka video stopy v souboru H:\FILMY\20091115-074015-0359- NOVA\0001.m2v má být 28:08:560 min (tak alespoň rozumím řádce Video length: 42214 frames @ 00:28:08.560). Ovšem ve skutečnosti je délka videa v tom souboru 13:20.Pondělí, 13. říjen 2014 13:37:17 CESTProjectX 0.91.0.00 (31.03.2011)-> working with collection 0 -> save normal log file-> log 'packets out of sequence' / bit errors-> log 'missing startcodes'-> log 'PES header found in ES'-> log WSS-> log VPS-> log RDS-> log max. 500 warnings/errors-> write all video data-> write all other data-> patch c.d.flagged infos of pictures-> add sequence end code-> set resolution in SDE -> PVA: strictly specs. for audio streams-> VOB: determine diff. Cell timelines-> TS: ignore scrambled Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Ze stránky http://www.offeryn.de/dv.htm stáhni program PVAStrumento a zkus demuxovat v něm. Nebo v tom samém programu převeď na Program Stream, pak už by to Movie Studio mělo vzít.

Dík za radu. Zkusil jsem v ProjectX dát volbu "to PVA" - je to ten stream? Prohnal jsem přes to část 2; Movie Studio to načetl (na timelajnách to vypadá OK), tak snad se render povede. Petr

Tak bohužel, nezabralo to. Zvuk a video jsou rozsynchronizovány. Asi to nepůjde - což mě dost sejří Petr

V tom případě je problém na straně Novy. Jako jediná televize používá duální zvuk, takže první část záznamu má stereo zvuk a po reklamě jenom mono. Při zpracování se buď rozsype synchronizace nebo část záznamu zvuku je zrychlená. Pokud už jsem záznam z Novy musel dělat, tak jsem ho nejdřív překódoval na MPEG-2 nebo MPEG-4 a pak teprve stříhal. Nebo jsem pořad nahrál v noci, kdy byl bez reklam a stačilo odstřihnout jenom začátek a konec.

Místo programů vyžadujících téměř "VŠ" a několik hodin práce to raději dělám v programu iSkysoft Video Converter, ale z praktických důvodů používám verzi 2.2.0.0.

A co ten film prostě stáhnout z netu, nebylo by to rychlejší? Ale chápu že se s tím chceš poprat

kdysi jsem projectx pouzival pro demux ts. I muj settop nahrava po segmentech 1g, nahravka se pravdepodobne dost blizi formatu ali-dvr. Nepodarilo se mi vytvorit sloucenim segmentu cisty .ts ani pomoci programu ktere ali-dvr otevrit umi, vzdy byl problem s prechodem mezi segmenty. Byl jsem sice schopen nacist jednotlive segmenty protoze mnoho programu ktere umi mpg program stream zvladnou I mpg transport stream, ale ciste navazani segmentu byl stale problem jednak ze v optimalnim pripade chybely 2 snimky, jednak (ale to je logicke) ze byl problem se synchronizaci zvuku. Objevil jsem sice program s nazvem TSDoctor nebo tak nejak (demo zdarma), protoze jsem se ale nedohodl s autorem na licenci za protisluzbu tak z toho take nic nebylo.Nakonec jsem se rozhodl studovat obsah ulozenych segmentu sam a vytvoril jsem minitool ktery ty segmenty slouci do jednoho ts a ten jsem pak bez problemu zpracoval v projectx (tento tool vsak jiz nemam k dispozici). Zjistil jsem ale nasledujici:1 settop ukoncuje jednotlive segmenty na libovolnem bytu (ne tedy na konci gop)(ale ani to by moc nepomohlo protoze gop jsou otevrene a z toho vyplyva ten problem se 2 vadnymi B snimky na zacatku dalsiho segmentu).Z toho plyne ze slouceni segmentu do jednoho ts je dulezite provest drive nez dalsi zpracovani.2 nahrany stream obsahuje zrejme opravdu vsechny informace z vysilaneho streamu (po odfiltrovani paketu ostatnich programu) vcetne casovych znacek ktere vyuzije napr projectx k synchronizaci zvukove stopy, ktera totiz muze ale nemusi byt pritomna po celou dobu poradu a jeji pakety se nikdy presne casove neshoduji s videosnimky3 info.dvr neobsahuje zadne dulezite informace4 na zacatku kazdeho segmentu je jakasi hlavicka (u me vzdy stejna cca 64k) ktera neobsahuje data streamu a je treba ji odstranit5 data ts streamu z konce predchoziho segmentu se opakuji (duplicita/prekryv) na zacatku dalsiho segmentu u me se jedna cca o 1M, tento Ukázat celý příspěvek