» Poradna » Počítačové sítě

Projde wifi signál střechou ( krovem) ?

Ahojte, řeším porblém. na rd, který nemá hromosvod chci dát wifi anténu (směrová parabola cca 20 dB) . jenže na střešchu ji dát nemůžu pač by stožár by jímač a fungovalo by to jako hromosvod, takže jediná možnost je asi dát anténu do podkroví a tak se ptám bude to fungovat?
Skladba střešního pláště je směrem z exteriéru : bramac alpská - vzduchová mezera (laťování , nikoliv plné bednění) - pojistná hydroizolace ( PE folie ) - tepelná izlace tloušťka 20 cm (minerální vlna) - palubky tl. 12,5 mm.
Jinak míří to na anténu či ja se tomu sprvně říká, která je asi kilometr vzdálená na kopci.
je to slovackofree , jstli to někdo znáte .

Předem díky za rady.

Odpovědi na otázku

Pokud to dobře chápu tak chceš mít wifi anténu pod střechou? Tak na to rovnou zapomeň že by to fungovalo

hodně malá šance na úspěch ... to dej raději na tu anténu bleskojistku a dej jí ven

No když ji dám na střechu tak si rovnou koleduju o to, aby do toho škrábl blesk. Ta bleskojistka je na prd, skrz ni to projde jako nic.

Spíš by mě ještě zajímalo, jaká je max délka koaxu od antény k Ap ? může to jít i třeba 30m ? jde to něka zesílit?

Uvažuju, že bych tu anténu hodil na stožár od bývalýho tel, vedení . jenže od baráku ke stožáru to je tak těch 30m minimálně.

Fiiiha, to je by byl pekny utlum. Leda si udelat na tom stozaru AP a palit to odtamtud po LAN. Ale tam mas pak problem s napajenim pres LAN... dost krkolomne reseni. Snad by bylo nejlepsi udelat si nejaky bleskosvod. A nemuzes ji dat treba na bok baraku?

Pokud das AP do nejaka vodotesne krabicky (na elektroinstalace), tak s napajenim pres PoE nevidim nejmensi problem.

I pokud byste koupil velmi kvalitni/drahy kabel, uz 10m je fatalni delka. Radio musi byt NUTNE do nekolika metru od anteny.

Já to tak doma mám, bleskosvod nemám, jediné co trčí dost nad střechou je ta parabola a tyč. Jen je potřeba při bouřce raději vypínat modem - už mi kvůli tomu jeden odešel (. Jinak spokojenost. Ještě ta anténa musí být i poměrně daleko od střechy - kvůli lepšímu signálu.

Nevěřím tomu, že to nemůžeš přidělat na bok baráku.Já to taky hodil těsně pod štít a bylo vyřešeno.