Prohnutý LCD monitor

Ahoj nedávno jsem byl v planeo electro . a měl jsem tu možnost si tam vyzkoušet prouhnutý LCD monitor . a docela dost mě to zaujalo . Uvažuju o koupi https://www.mall.cz/lcd-monitory/samsung-c27f... máte někdo zkušenosti . Mě za tu chvili zaujal tak , že jsem skoro chtěl hned koupit a odnést domů

Odpovědi na otázku

zkušenosti mám takové že u 27 bych do 1080p nešel

Zalezi na zraku a vzdalenosti. Na me by byl rastr taky prilis hruby (ja ho pozoruju i na fHD 21.5" ze 35-40cm, pulmetr je ok). Jeste by mi vadil jako vstup jediny digital, navic HDMI.Alespon je to VA, jestli po okouknuti vyhovuje, proc ho nevzit, cena je slusna. V pripade moderni AMD grafiky je bonusem i freesync.ps. Jak se u zakriveneho monitoru berou pozorovaci uhly, odchylka od tecny?

Moje zkušenost je taková, že tydle levné Samsungy byly docela poruchové. Tedy v době co jsme je měli ve firmě jich odešlo docela dost. Pravdou je, že od té doby se určitě kvalita posunula nevídaně vysoko a ta featura ohnutého display-e taky zaručuje maximálni spokojenost. Wow efekt stále funguje. Já se raději řídím pravidlem: "Nemám tolik peněz, abych mohl kupovat levné věci".

Nevím jestli bych zaplatil 7 tisíc za monitor, který má hodnotu něco kolem 4 tisíc,zbytek platíš za to ohnutí, které podle mně je o ničem ale každému se líbí něco jiného, jenom pouvažuj za 7-8 tisíc se dají koupit i mnohém lepší monitory,BenQ,Dell a nebo teď je za 8 tisíc https://www.alza.cz/24-eizo-ev2450-bk-d226887... mít na stole Eizo je za odměnu, já když kupuji monitory tak kromě Eiza nekupuji nic :)

šéfredaktor Computeru |  | Macintosh OS X Chrome 56.0.2924.87

Testovali jsme jej v Computeru. IMHO u tohoto poměru stran a velikosti nemá zakřivení takový význam. Rozhodně bych jej bral ale ve verzi 21:9 a úhl. nad 30".U tohoto konkrétního modelu mi navíc vadilo právě VA - tam je problém, že ten monitor špatně rozlišuje spodní úrovně šedé. Tzn. písmo (hlavně ve wordu), bylo nepěkně kostičkované, protože to vyhlazení prostě nefungovalo. Tam, kde měl být bod tmavě šedý a tvořit to vyhlazení, byl vlastně černý...

Jediný případ kdy zahnutí má cenu je u 3440x1440 Ultrawide monitorů.

Podle mě zbytečný luxus, ale proč ne..prohnutý monitor je určitě zajímavou volbou, pokud ale hledáte něco levnějšího, tak mrkněte na LCD monitory bazarové..tyhle mají i měsíční záruku a jsou za pár stovekhttps://ruzovka.cz/cs/1087-monitory-tys