Prohnuté LCD

Ahoj pořízuji LCD 24 palců (větší se mně na stůl nevejde). Čtu docela dobré reakce na prohnuté LCD. Vyplatí se zainvestovat víc do prohnuté obrazovky? PC slouží hlavně na internet vyjmečně nějaký ten film . Viděl jsem už na živo a ta prohnutá mě přijde přijemnější na oči. Ale nevím jestli to nebyl jen nějaký wow efekt.

Odpovědi na otázku

24 palců je na prohnuté málo - ani netuším, zda se takhle malé displeje dělají prohnuté.

podla mna sa neoplati ... radsej ci kup klasicky FHD monitor za tu cenu ... napriklad 24" ASUS VK248H

TN na prohlizeni netu a hlavne na filmy? Fuj.

na ten asus jsem koukal vypada hodně dobře a cena je super. Do ted mam obrazovku 19 palcu a chci si koupit to největší co se mně vejde na stůl . čili 24

Za 5000,- může mít monitory s VA nebo IPS panelem a výškově nastavitelné. Proč by proboha tolik vyhazoval za mizerné TN s pevnou nohou?

Vzhledem k tomu, co se nazývá aktivní zorné pole lidského oka (5-20 stupňú podle věku) a hloubce ostrosti oka to nemá cenu.

Byl (wow efekt). Řešilo se tu mnohokrát, podobně jako např. brýle Gunnar.

jediné, kde mi přijde, že by to mohlo mít smysl, jsou hodně velké monitory s tím prapodivným poměrem stran - "nudle" - které ti "nahradí" dva nebo tři běžné monitory. Což by mohlo být pohodlnější třeba na práci s daty - nějaké analýzy apod. kde ti nevadí zkreslení monitoru, máš tam spousty oken a potřebuješ velkou plochu. Na filmy nevím, zda by to vypadalo dobře... I když dneska už mají monitory tenké rámečky, takže to vícemonitorové řešení není tak špatné.