» Poradna » Windows (a jiné OS)

Prohlížeč zatěžuje CPU na 100%

Dobrý den Když zapnu jakýkoliv prohlížeč tak mám vytížené CPU na 99%. Zkoušel jsem Mozzilu, Chrome, a nějaký prohlížeč od Avastu a všechny mi to vytěžují. Je to pracovní PC s Windows XP. A taky jsem si všiml že se ve správci úloh nachází třeba 10x program firefox.exe atd. Neví někdo co s tím? Mám si stáhnout nějaký jiný prohlížeč nebo to jde nějak opravit? Typ procesoru atd. můžu napsat zítra. Prosím jen seriózní odpovědi nevyznám se v tom.

Odpovědi na otázku

Počítač s XP? Tak to hádám že bude asi pěkná plečka. Co to má ze CPU a kolik RAM? Dnešní prohlížeče nejsou nijak nenáročný SW a weby jsou poměrně velké balíky dat. Jestli je slabý procesor a málo RAM, může klidně dojít do stavu, že se RAM stránkama velice rychle zaplní a CPU se se pak může zbláznit aby to odswapoval na disk a udělal místo pro další web.Co se týče toho že vidíš proces 10x, tak je to kvůli tomu že máš otevřeno 10 tabů.Právě v tomto okamžik mám otevřeno taky 10 tabů, tedy vidím taky spuštěných 10 procesů. Ty dohromady zabírají 500MB v RAM, což dává v kombinaci s dalšími potřebami OS tady této šunce s 2GB RAM pěkně zabrat a tomu chcíplýmu Celeronu se swapování taky vůbec nelíbí. Vytížení na 100% vídám zcela pravidelně, tedy je to vcelku normální. Bohužel. Asi jediná cesta je výkonnější kompl, nebo neotevírat tolik tabů.

není pravda, že pro starší pc nejsou náročné dnešní prohlížeče

Vypni si podporu flashe

Napis nam HW konfiguraciu.Windows XP hm, tak nepokazis nic, ked to nanovo nainstalujes.Aj ked behat po Internete s WXP je jak bosou nohou po minovom poli...

fHD video na YT vyťaží na max aj Q6700. Ak máš najslabšie C2D s 1 GB RAM, je to normálne. Aj na XP by som dal aspoň 2 GB, optimálne 3 GB (pri 4 GB sa dá urobiť ramdisk a dať na neho swap, ale je to krkolomné a údajne už existuje možnosť ako zapnúť PAE, ale ja som nepochopil ako) a aspoň E6600, popr. aj GK s HW podporou

Zkusit tento prohlížeč mě Firefox také zatěžoval CPUhttp://www.stahuj.centrum.cz/internet_a_site/ostatni/p... jde nastavit čeština

PM v 27 na W XP už podporovaný nie je. Buď v odnoži Atom, alebo Opera, ale ani tá už v poslednej verzii pre W XP podporovaná asi nie je. Buď prejsť na Xubuntu, alebo nový stroj

Doporučoval bych mít v pc tuto minimální konfiguraci:RAM: od 2 GBCPU: měla by stačit malá frekvence, ale hodí se 2 a více jaderPevný disk: stačí pomalýGrafická karta: celkem jedno

Já mám 8gb ram,3,2 gb ip5 4 jádro win 10 a už asi měsíc mozila najednou nešla načíst a po přeinstalaci 90-100% procesoru,počítač je pomalý vše se seká pokud mám otevřený okno od prohlížeče.Registry jsem vyčistil,mozilu 2x přeinstaloval vše co šlo vyčistil,vymazal vypnul,ale stále stejný problém pokud zapnu naráz třeba mozilu a jdownloader sekne se mě to třeba na 5 minut.Neví někdo co to může být??nerad bych formátoval.