» Poradna » Windows (a jiné OS)

Prohlížeč fotografií windows - zvláštní problém tisku u části fotek

Problém: V klasickém "windows prohlížeči fotografií" se mi stává (cca. 15-20% případů), že fotky se netisknou korektně - (saturace je zcela mimo a krásně barevné fotky vypadají téměř jak černobílé, dělají se tam digitální mapy tzn. přes část fotky jsou zřetelné velké kostky o straně 5mm apod.), děje se mi to nezávisle na dvou počítačích se systémem Win10 a Vista. Vše bylo nahráno znovu na čistý disk a po čase se vše vrátí zpět k této chybě. Problém je, že je to u dvou počítačů, které jsou primárně určené právě pro rychlý tisk - resp. zákazník přinese fotky a chce je rychle vytisknout dle požadavku (např. 4 vedle sebe, či dvě vedle sebe apod.). Z ostatních počítačů je to v pořádku, tiskárna je také v pořádku (je to digitální produkce KM 1060, která tiskne nádherně), neděje se to u ničeho jiného resp. PDF či jiné dokumenty jsou zcela v pořádku, dělajají to jen NĚKTERÉ fotky právě jen v tom prohlížeči.Čekám reakci, že když je to pro zákazníky a na produkčním stroji, proč používám obyčejný prohlížeč - je to proto, že je nejjednodušší / nejrychlejší na obsluhu právě když se sází více fotek na stránku. Vyzkoušel jsem nějaké alternativy, ale je to vždy komplikovanější a já potřebuji aby to rychle odsejpalo - Případné návrhy na alternativy však velmi vítám. (priorita je rychlost obsluhu, aby to bylo na co nejméně kliknutí)Díky mocPs: zkoušel jsem hledat všude možně, dotazoval jsem techniky od KM zda se s něčím podobným nesetkali i jinde, ale bez úspěchu

Odpovědi na otázku

Byly doby kdy mi ve Vistě šel tisknout i jedem obrázek odshora a v barvě. Pak se něco snad aktualizacemi zvrtlo, obrázek se posadí doprostře papíru a color nikde. Jen Black, ač v náhledu je vidět barevnostOd té doby tisknu z Picasa, kde je přeci jen lepší výběr na usazení podle atd. Color okZřejmě neodpovídám na dotaz, ale podobnost zde je.

Ano pravděpodobně to má souvislost s nějakou aktualizací, avšak zkoušel jsem to různě řešit - nicméně bez výsledku (záhadou je, že to dělá jen NĚKDY a to i když pošlu fotky ze stejného adresáře, pořízené stejným fotákem bez úprav a část z nich je OK a část "poškozená", tedy nenašel jsem zatím "klíč" který by mi pomohl se posunout dál)V náhledu je také vše v pořádku, ale v kopírce jsou již data špatná (je tam možnost náhledu) (z jiného počítače, stejná data, přes stejný program a vše je OK). Picasu zatím využívám, avšak ten standardní prohlížeč vyhovuje více právě pro větší jednoduchost (jde o to, že na počítači se střídá větší počet lidí a potřebuji co nejsnažší řešení aby nikdo netápal)

Aj Windows Photo Viewer má možnosti zmeny nastavenia správy farieb apod. Moc polemizuješ. Všetko sa dá. Stiahni si tento SW bazmek: XnView-win-full.exehttp://www.xnview.com/en/

Změny nastavení správy barev jsem zkoušel... avšak bez výsledku

Zkus tisknout z něčeho jiného. V 99% je SW třetích stran pro jakoukoli činnost mnohem vhodnější, než produkty, dodávané s Windows.