» Poradna » Windows (a jiné OS)

Prohlížeč EDGE

Ve WIN 10 je EDGE. Nevím, proč ho tam dali a ,,ještě zdarma". Nic s ním nedělám, používám Google, nebo Operu. Při čištění Ccleanerem naskočí zdlouhavé čištění Internetové casche EDGE a objeví se na chvíli i IE. Co se tam tyto věcí pletou a proč si něco ukládají, když je ani neotevřu za měsíc.EDGE je asi i propletený s více ,,vylepšeními" a jak ho bez následků odstranit. Věděl by to někdo i třeba po poradě s chytrým Microsoftem? Bez vědomí uživatele tam nafláká za chvíli plno souborů a zpomaluje to PC.

Odpovědi na otázku

Stěžujete si na Edge, který ač je celkem k ničemu v systému nijak nevadí, a mrvíte si systém CCleanerem...bože...

A k čemu je to dobrý?

No třeba když EDGE prohlížeč nechci používat tak jej tímto prográmkem vypnu.

Vypneš? Jak vypneš? Ono to nějak vadí, že je součástí Windows 10? Však ho nemusíš používat, ale co jak chceš vypnout?

Vadí nevadí jeho dotaz zněl zda je možné EDGE odstranit já dala návod jak jej zastavit nic víc.Eli

Ale co chceš zastavovat? Zastavit můžeš něco, co jede. Edge sám o sobě nejede, tak není důvod ho zastavovat. A nastavit si jiný prohlížeč jako výchozí je to nejmenší...

Zrušení přednačítání Microsoft Edge : HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\MicrosoftEdge\Main;v pravé části oknabuď rozklikněte položku AllowPrelaunch,či vytvořte novou položkou přes kontextové menu vyvolané pravým myšítkem a volby Nový - Hodnota DWORD (32bitová) - do řádku Název vepište AllowPrelaunch a rozklikněteÚdaj hodnoty nastavte na 0;potvrďte OK; pro zfunkčnění se odhlašte a znovu přihlašte k uživatelskému účtu Windows, případně restartujte.Pokud budete chtít přednačítání Microsoft Edge povolit, opětovně zamiřte do systémového registru na umístění HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\MicrosoftEdge\Main a Údaj hodnoty nastavte na 1 či položku AllowPrelaunch zcela smažte.Asi tak chytrolíni,nemáte o tom žádnou páru a radíte šílenosti.

A proč bys ho vypínal? Když ho nespustíš, tak neběží a nezabírá žádnou paměť a ani nebere čas procesoru. A na disku zabírá samotný program minimum místa, a pokud ho nebudeš používat k brouzdání na internetu, ani v cache nic nebude a tudíž žádné místo nezabere.

Program,zejména systémový se nevypíná. Prostě si defaultně nastav jiný prohlížeč a tento nepoužívej. Žádné prográmky na vypínání jiných prográmků není třeba. Jen si sviníš systém.

No něčím si musíš stáhnout Firefox či Chrome, pokud nemáš instalačky na flashce. A IE je dobrý a nutný pro práci s weby státní správy a bohužel i na internetové bankovnictví některých bank.

Instalačku jiného prohlížeče můžeš stáhnout i přes ftp, nepotřebuješ na to ie nebo chrome.Ukaž mi web, který vyžaduje ie.

Nojo a protoze nechceme pouzivat Edge/IE a bezne si nedelame databazi connections ftp serveru, tak pouzijeme kristalovou kouli, najdem si jak se spojit a stahneme to z ftp :D. Nebo to udelame firefoxem v nejake live distro linuxu? Tak sup stahovat. Pockat... :DJinak webu ktery vyzadujou IE se daji najit. Typicky weby kde je nejaky prehravac, co jinde nefunguje jak ma. S timhle jsem se setkal napr na webu CT. Hledat ty weby ale nebudu. S tim si urcite poradis sam ;)

Veru.... 100 rokov za opicami. Používať LEN IE a s ActiveX!

Toho je víc. Např. MŠMT, MV a nově třeba Komerční banka. Je potřeba vyplnit interaktivní formulář nějakého stupně státní správy a ono to jde jen v IE, jinak to v některé fázi spadne. Nejlepší je, když se vyplní všechna políčka desetistránkového dotazníku a nejde ho odeslat, protože políčko "Odeslat" je viditelné jen pod IE s Javou. To lezu po stropě.

A co já s tím?

Edge zvykne kradnout otevirani PDF a par dalsich veci, lepsi by bylo, kdyby sel vypnout aspon jako IE, aby se predeslo zbytecnym registracim.

Edge a Internet Explorer jsou součásti operačního systému. Nechte to tak a nerýpejte do toho. Edge je dobrý jako čtečka elektronických knih (*.epub) a v těch případech, kdy se vám rozhasí vychvalovaný Google Chrome nebo Opera.Na čištění cache CCleanerem se vykašlete - každý prohlížeč má možnosti, jak odkládací paměť vyčistit.

Kdo by proboha četl elektronické knihy v počítači? kdo je čtenář, tak je čte v čtečce a kdo není v mobilu. Jen člověk s hodně vypraným mozkem MS propagandou bude vychvalovat Edge jako čtečku knih, protože jako webový prohlížeč je spolehlivě nejhorší ze všech a nemá nic navíc oproti své konkurenci.

Kdyby ses místo ohánění se propagandou aspoň na vteřinu zamyslel, třeba by sis vzpomněl, že windows nejsou jen na stolních počítačích

i na Windows tabletu jde nainstalovat FBReader:https://fbreader.org/win32který nejspíš poskytne pro čtení ebooků větší komfort, neb je na to přímo určený.

Cisteni prohlizecem zdaleka neposkytuje take moznosti jako externi programi, specialne jelikoz neni mozne cistit, kdyz je prohlizec spusten.

PC zpomaluje hlavně ten CCleaner a uživatelská neschopnost. Doporučuju čistou instalaci nejnovějšího buildu na SSD, manuálně dotáhnout drivery bez pomocných programů, nechat zapnuté UAC, Defender a neinstalovat blbosti typu CCleaner a celkově se systémem pracovat zodpovědně. Jedině tak bude systém v té nejlepší kondici.

"PC zpomaluje hlavně ten CCleaner a uživatelská neschopnost"Používám to nejméně 10 let a žádné zpomalení nepozoruji, naopak mi urychluje práci kdy nemusím k čištění procházet X úrovní menu v Y aplikacích, mám jednoduchý přístup a možnosti měnit co bude/nebude startovat se systémem, co bude/nebude spouštěné schedulerem...

A co proboha potřebuješ čistit? Čištění disku ve Windows smaže spolehlivě všechno smetí. Co bude startovat se systémem je vidět ve Správci úloh. Pokud tam máš jiné smetí nebo jinak startující programy, tak se to váže k tomu druhému a to "uživatelské neschopnosti".

já s Ccleanerem (portable verze v default režimu) čas od času promažu na Win mašině tempy ap. Jinak neběží, tak nemá jak PC zpomalovat a do registrů s ním nehrabu, takže kompu ani jinak neublíží.Důvod je ten, že se mi nechce psát si na to nějaký skript ani to promazávat ručně - stisknout jedno tlačítko, co to všechno udělá je fajn.

Presne, zresetovani ruznych cachu dokaze predejit ruznym problemu, ktere se nasledne resi stejne jako to dela ccleaner, treba wsreset.

Noc takového potřeba čistit není, je to jen placebo, které absolutně nemá na funkčnost vliv, teda pokud zrovna nezlikviduje systém.

Získá se tím více volného místa, to ale asi není důvod, proč lidi čističe používají. Jim jde spíše o zrychlení Windows. A odvážlivci, mažou i registr, aniž by o něm něco věděli.

Odvazlivci mazou registre rucne, registre cistice jsou prave pro ty, kteri nevedi, co cistit a dokaze to pomoct predejit problemum, o kterych lide ani nevi, ze jsou spusobeny starymi polozkami v registry.

Ani jedno není správně. Registr(je jen jeden registr, takže žádné registry) má upravovat či mazat jen ten, kdo ví, co dělá. A je jedno, jestli to dělá ručně a nebo přes nějaký program. Pokud program nechá rozhodnout, at sám rozhoduje, co smaže, koleduje si o problém, pokud nemá zálohu registru. A jak víme, hodně lidí na zálohování kašle.

My zas nevíme a nechápeme, proč sis tam dal ccleaner.

Tady už je to slušně zatrolený. Skoro každej druhej příspěvek.

Nechte to radši tak, jednou jsem se o to snažil, podařilo se mi ten Edge a IE vymazat, ale přineslo to více škody než užitku.

Tak nejvíc zpomaluje PC to, co je mezi židlí a klávesnicí. Nikdy nepoužívej programy typu CCleaner. Win má dostatek vlastních a spolehlivých nástrojů na "čištění" .

Chyba je jako vždy v používání CCleaneru. Nechápu co tě vede k používání takové sra*ky...

Rychlejší přístup k leccčemu třeba, proč startovat X aplikací abych pročistil cache, nebo hledal někde v registrech na X místech startup aplikace a jednoduše je povypínal, abych koukal na scheduler co má nastaveno etc...

1) nepotřebuješ spouštět x aplikací, nanejvýš vyčištění disku ve Windows2) mazat cokoliv v registrech je už pitomost úplná.

"Abych procistil cache". To je nejaka zavazna diagnoza. V tomhle vlakne uz jsou dva prispevatele, kteri touhle uchylkou trpi. A misto koukani do scheduleru pouzivat CCxindl, to uz je fakt dilo! :o))))))))

IE 11 sa dá vo W10 úplne odstrániť, Microsoft to dal do možností a keďže W10 pracuje s cloudom a plno vecí si synchronizuje, tak aj Edge hoci ho nepoužívate sa pravidelne pripojí na internet, preto vždy nájde CCleaner aj dáta po Edge.

Z Edge můžeš odstranit nanejvýš frontend. V zásadě ale není možné edge kompletně odstranit, jelikož by to ohrozilo funkci nejen částí os, ale i jiných aplikací, jelikož jeho komponenty jsou hojně využívané pro různé nápovědy, integrované prohlížeče webu v aplikacích atp. Obdobně jako to bylo u IE.To že edge něco dělá bez vědomí uživatele není tak úplně pravda. Jde spíš o to že uživatel neví že nějakou věc v aplikaci třetí strany dělá právě edge.

Edge se dá neoficiálně vypnout. Internet Explorer se dá vypnout oficiálně: https://www.laptopmag.com/articles/completely-disab... Já osobně, to považuji za zbytečné. Tyto prohlížeče, nevytěžují ani RAM ani procesor, takže není důvod je vypínat či dokonce se je snažit odinstalovávat.

Tak jsem se dostavyl. Mario 28.1.19- Jsi na omylu CCleaner umí. Montuji WIN 10 dost hluboko a nezklamal mě. Např. nedělám nic jiného, než instaluji aktualizace, odstraňuji nesmyslné programy dodávané s WIN a po další aktualizaci tam některé jsou zase. ELI 28.1.19- Pěkný prográmek, ale manipulace s vyp/Zap a stejně si ordinuje data. Nic neumí a načítá stále dat.Roman 29.1.19- Máš pravdu a navíc pokud potřebuješ zrychlit C: a uvolnit, se plete a zabírá místo jako jiné blbéé nepotřebné programy. Ano můžeme mít dnes disky 1TB. Pokud jsou ale plné, zpomaluje se načítání. Edge můžeš mít zastavený, ale stejně jede a dělá si informace. Psal jsem, že ho nepoužívám. Jirik66 29.1.19- Naprosto nemáš pravdu, odzkoušej co i při nečinnosti udělá zápisů. A pokud používáš tento Edge, tak jsi nepoznal sílu jiných motorů Mysel_1 29.1.19- 2x- Máš pravdu a kdybys jim to psal i VELKÍMÍ pýsmeny, tak nepochopí. Miku, Miku 29.1.19- já Rudaa jsem rozebral WIN a upravoval a dělal postupné Image disku v různých stádiích. Nezmizel jsem. A nenavážej se do Romana. Nebo si to s Tebou vyřídí. Mungo 28.1.2019- Do Edge a IE nerýpat, máš pravdu. Závisí na nich dost jiného. Ale jsou to nevhodné programy. A pokud čteš, tak čti. Já uvažuji jak níže Jiří Novotný a opravdu je to nejhorší co jsem poznal Jinak mám na liště 4 prohlížeče, protože někdo udělá něco a něčím to potom nechodí pořádně. Zmfcz 28.1.2019- Nevím pokud se zabýváš úpravou WIN jak odinstaluješ ,,pohodlně“ debilní programy které tam nasázeli a je problém je odstranit. CClener můžeš odinstalovat. Je to dobrý program, není ale vhodné se s ním každému pustit do úpravy registů. ---a 16.49-To by ses divil co tam je smetí za minutu činnosti PC. Jiří Kocman 28.1.2019- Jirko, máš pravdu JackBrno 28.1.2019- Kdy jsi naposledy spustil PC? Mačkal jsi jakou klávesu. Jmatus 28.1.2019- ano, jde to také-- Vyčištění disku+ Ukázat celý příspěvek

Klidně se zabavuj "úpravou Win" … já používám PC s "neupravenými" W10 a jede jak dráha.

To říkáš, ale testoval jsi to? Nikdo nemůže dělat víc věcí najednou. Pokud píšeš dopis, tak Ti stačí jakýsi Celeron.

Netestoval, já ho používám (fotky - konverze z RAW, email, web, prezentace, virtuální PC s Linuxem, s W10, s WXP, a všecko najednou).

Avast jsem vyhodil po tom, co po mi po jeho aktualizaci, trvale vypnul tři dva štíty a přeinstalace nepomohla. Než s tím ztrácet čas, tak jsem se na něj vyprdnul. :D

Něco na tom je, na odkazech Micros. psali, že plně stačí Defender. No to nemám ověřené. Avastu jde ale i o peníze. Na ně se s dotazem nedostaneš. Ale to jsme jinde od původního dotazu.

Ono se těžko hodnotí, jak na tom Defender je, protože najít objektivní testy, není zas tak lehké. Já jen vím, že kdo nemá zapnuté aktualizace, tak bude muset Defender aktualizovat ručně a to není zrovna pohodlné. A já rozhodně nechcí upgradovat či instalovat aktualizace, které nejsou ověřené. Díky tomu, mi W10 šlapou jak hodinky a nemusím každý měsíc hrát ruskou ruletu: copak se po aktualizacích zase rozbije...

Prosim, nekrmte trolly.

MS za mesic vyhodi Edge z 10, pak treba bude moznost novou nahradu odstranit.

Tak alespoň něco? Že by ten nic neumějící šlágr odstranili? Ten pytomec Edge se zase ozval . Nečinil jsem nic, pouze jsem z emailu otevřel Twitter a on již pracoval. Poslal mi sdělení: Zaznamenali jsme nedávné přihlášení k vašemu účtu @Ruda58. Tak zde jiní obhájci Edge vidí, že zaměstnává zbytečně PC. Je jim konečně jasné co tam cpe Micros? (zesílení faktu češtinou).