» Poradna » Ostatní

Programovatelná kalkulačka - jakou a kde koupit

Mohl byste mi, prosím, někdo poradit kde se dá sehnat nějaká programovatelná kalkulačka? Nepotřebuji žádné speciální funkce, jen základ + goniometrika, ale potřebuji si doprogramovat výpočty ploch atd. Dříve takové počítačky dělal Sharp, Texas Instrument (no vlastně kde kdo). Teď jsem našel jenom zmínku o něčem od Casia, ale popis je trochu zmatený, tak nevím ...
Nemáte někdo nějakou současnou zkušenost?
Díky.

Odpovědi na otázku

http://www.kalkulacky.sk/...
http://www.kalkulacky.cz/...

Ale není lepší netbook?

Ne, není. Kdybych chtěl notebook, koupil bych si notebook.

Jinak děkuji za odkazy. Stránky jsem už prohlížel, ale moc se v tom nevyznám. Našel jsem pár typů umožňující programování, ale vždy se o tom zmiňují jenom okrajově. Asi už to dneska nikoho nezajímá. Chtěl bych vědět, jestli někdo nemá osobní zkušenost.
Moje stará počítačka dosloužila a tahat s sebou do terénu a po stavbách notebook opravdu není dobrý nápad.

Tak kdyz jsi nejakou pouzival a fungovala ti, tak bych hledal podobny novejsi typ, ne? Jinak napr. tady muzes zkoumat - http://www.casioczech.cz/kalkulatory/... . Ale v dnesni dobe netbooku, ultrabooku, smartphonu atd. uz asi kalkulacky moc nefrci (dopadnou asi jako logaritmicke pravitko ).

Velmi děkuji, to jsem potřeboval najít! Zdá se, že Casio fx-5800P (na kterou je odkaz i dále v diskuzi) bude to pravé.
Jinak logaritmická pravítka byla super, ale kalkulačka je přeci jenom rychlejší a hlavně z ní dostanu víc platných cifer.
Myslím, že kalkulačky hned tak nezaniknou. Vejde se to do kapsy, je to celkem odolné, nevybije se to diskuzí s manželkou na téma jaké nutně potřebujeme závěsy, nemusím čekat, až mi naběhne operační systém a program a ..., výrobce po mě nechce, abych vlastní programy nahrával přes "...Store" a platil mu za to, snadno to ovládám, aniž bych to musel někam položit (mnohdy i v zimě a v prstových rukavicích), výsledky mám stejně přesně a rychle, a pokud mi to upadne pod náklaďák, není to zas až taková tragédie .

Jako konstruktér když už nemám přístup k počítači, tak vytáhnu telefon s androidem, kde mám v tabulkovém editoru nadělané výpočty které potřebuji. Proč sebou tahat kalkulačku, když mám telefon stejně stále v kapse.
Navíc ty výpočty si připravím na počítači v excelu a v telefonu už jenom dosazuju čísla.

No vidíte, a pro mne je mnohem pohodlnější a jednodušší vytáhnout kalkulačku. Navíc v ní mám předem připravené všechny potřebné programy, takže už jenom dosazuji čísla ...
Jsem rád, že vám telefon vyhovuje, mně ne. Nikoho z diskutujících nenutím, aby si pořizoval programovatelnou kalkulačku, tak nechápu, proč se mě snažíte přesvědčit, co mám používat. Jenom jsem chtěl najít někoho, kdo má zkušenosti se současnými typy.
Přeji krásný den.

Nenazval bych to vnucováním. Pouze naznačujeme jaké jsou modernější alternativy.

Nechtěl jsem se vás dotknout, nicméně nerozumím slovu modernější. Pro práci nepotřebuji "modernější" věci, ale věci, které mi umožňují rychle, jednoduše a spolehlivě dělat to, co mne živí. A pro mne je ideálním řešením kalkulačka. Pro vás to může být telefon, pro někoho jiného tablet nebo notebook a pro někoho možná blok a tužka. Velmi bych se zdráhal posuzovat, co je modernější - důležité je, odvést kvalitní práci a využít k tomu nástroje, které mi vyhovují.

Kdysi jsem se pocvičil v programování na TI58 - ještě ji mám, ale už bez baterek). Před pár lety jsem se zajímal, jestli existují nějaké simulátory kalkulaček na PC a pár jsem jich objevil co se nechaly stáhnout - tak na procvičení na PC než se rozhodnu kterou koupit (ale koukal jsem na to čistě ze zvědavosti, tak jsem si již žádnou nekoupil). Možná by se odkaz na ně našel na těch slovenských stránkách.

Ahoj Yardo,potrebuji id tebe oradit s odpovedi na adresu tatapetr@post.cz. Diky,Oc se jedna?Mam TI58C, ale nefunguje klavesnice, pry jakesi kontakty... Kdyz stlacim, bud se ukon realizuje nebo ne.Kdysi mne jeden chlap toto umel "vycistit" a ja ted nevim co s tim.

co třeba tohle?
http://edu.casio.com/products/program/...
http://support.casio.com/pdf/004/fx-5800P_E.pdf,... strana E-105
dle mého, programovat lze všechny grafické kalkulačky vyráběné casiem

leží mi na stole (mimo jiných kalkulaček) Casio fx-9860g slim a možnost programovat je v nabídce.

Děkuji za tip. Myslím, že přesně to potřebuji.

Toš to by mě zajímal názor stavaře z praxe - co se tak používá v terénu. Já bych to možná řešil nějakým úsporným x86 tabletem...

Nejsem stavař, ale zeměměřič (čti geometr). Znám lidi, co používají tablety (když píši tablet rozhodně nemyslím iPad). Jenže použitelné tablety mají výkon notebooku (dá se na nich v pohodě pustit AutoCAD a cokoliv si nainstaluješ nebo naprogramuješ), odolnost proti pádu na beton, prachu a potopení do 1 m ... Takhle to zní celkem pěkně, ale stinnou stránkou je vysoká váha, nutnost měnit baterie (velká spotřeba), nutnost čekat než mi naběhne systém a cena v mnoha desítkách tisíc.
Takže zlatá kalkulačka.

A na té kalkulačce jde taky spustit AutoCAD ? Sorry ale váš koment mi přijde mírně řečeno trochu mimózní .
Nadto tazatel potřebuje programovatelnou kalkulačku jejíž funkci IMHO plně zastane i levný úsporný tablet... (když nesežene tu kalkulačku).

Ha ha ha! Možná jste si toho nevšiml, ale ten tazatel jsem já. Pouze jsem reagoval na váš podnět, kdy jste chtěl vědět, co se používá ve stavebnictví.
Opakuji tedy znovu: "chci kalkulačku!" A kalkulačka není tablet. Má jiné výhody. Kdybych chtěl tablet, musel by mi nabídnout něco navíc. Co, to jsem popsal výše. A s tím jsou spojené mnohé nevýhody.

njn

Vím, že jsem se o tři roky opozdil, ale chci také přispět k diskuzi. Naprosto chápu váš zájem o programovatelnou kalkulačku. Chápu i zastánce notebooků, tabletů a telefonů a já nevím čeho ještě. Ale někdy program v kalkulačce je lepší než tabulka v excelu. Někdy kalkulačka s displejem s osmi řádky vyřeší víc problémů než počítač. Myslím že je to více o znalostech člověka, logice, kombinačních schopnostech, než o použité periferii.První programovatelnou kalkulačku CASIO FX 7000 G mi propašoval známý mých rodičů ze "západního německa" v roce 1987 - dodnes funguje. Špičková kvalita, vynikající intuitivní symbolický programovací jazyk. Tehdy naprostá novinka, na škole vyvolala malé pozdvižení a mě pomohla vystudovat. Druhá, kterou používám dnes je také už "babička" TI-83. Tu jsem použil profesně. Naprogramoval jsem do ní balík programů pro finanční poradce. Zvolil jsem ji proto, že byla levná, měla potřebnou kapacitu paměti a dala se naklonovat - zkopírovat programy do další kalkulačky přes propojovací kablík. Má ale oproti CASIU těžkopádnější ovládání a programování. Pokud neprogramuji často, sahám po manuálu. Pochopím povzdech notebookářů a telefonistů "proboha proč to budu programovat všechno je na webu, nebo v excelu", no není, ale to je na delší diskuzi. Synovi gymnazistovi jsem koupil CASIO ALGEBRA fx 2 plus. Ostatně jednoduchou programovatelnou kalkulačku doporučuji pořídit všem středoškolákům, protože může pomoci rozvinout logické myšlení a zájem o programování i u jedinců, kteří počítačům příliš neholdují. Sám pro sebe bych po zkušenostech s TI zase volil CASIO, protože programování na CASIU je daleko lepší.

Když nechcete tablet, nestačil by nějaký android smartphone a něco z tohoto https://market.android.com/search ? Třeba by se dala najít nějaká aplikace, která by počítala plochu přímo z bodů od GPS (i když ta přesnost by asi nebyla pro geodetické účely akceptovatelná).

O telefonu jsem uvažoval, ale ...:
1) dotykový display nebo titěrná klávesnice jsou na práci v zimě velmi nepohodlné (ono i v létě),
2) je zde propastný rozdíl ve výdrži (a bát se používat telefon, aby mi pak nedošla elektrika zrovna když budu nutně potřebovat něco spočítat ...),
3) android není můj šálek kávy; spíš jsem uvažoval o WP - to by mi umožnilo celkem snadno portovat prográmky, které jsem si napsal pro PC. Jenže k mé nelibosti začal MS kopírovat přístup Applu v tom, že uživatel si nemůže do vlastního telefonu nahrát vlastní aplikaci, aniž by mu to MS schválil (samozřejmě za poplatek),
Samozřejmě by se dalo pokračovat. Prostě mi to pořád vychází, že je jednodušší si pořídit kalkulačku.

jednoduchšie a lacnejšie je tá kalkulačka,casio-typ tu už bol menovaný,sharp-EL-W5xx séria s kombinovaným alebo čisto solárnym napájaním a grafickým displejom,texas instruments stále vyrábajú a ponúkajú programovatelné kalkulačky za zlomok ceny telefonov s androidom...

Obdivuji vaši trpělivost ve vysvětlování, že kalkulačka je to pravé. Pokud vám vyhovuje, používejte ji. Musím říct, že jsme se u čtení odpovědí doma s partnerem hodně nasmáli.

Je to sice berlička, ale já používám emulátor TI-59 na telefon s androidem. Funguje skvěle a lze ukládat programy na virtuální magnetický štítek.