» Poradna » Programy

Programovanie

ludia co by som musel nastudovat aby som mohol programovat apky na android alebo pc hry len tak zo zaujimavosti sa pytam sú vobec nato nejake kurzy alebo sa to da naucit aj sam?

Odpovědi na otázku

Kurzy na to jsou, sam se to muzete naucit take. Programovat to lze treba v jave, c# atd.Hry treba s Unity. Bude to ale tezke pokud se na to musite ptat a pokud neumite alespon trochu anglicky tak jeste o neco tezsi.

Android:1. nauč se Javu (pokud se už nestalo), jednodušší to asi bude na PC.2. stáhni si Android SDKPC hry lowel-level: C++, WinAPI, OpenGL, případně Direct X.Začni tím, že si stáhneš Visual Studio Express a v něm třeba tlačítkovou kalkulačku v MFC, další level bude kalkulačka bez MFC, jen s WinAPI, potom se můžeš pustit do OpenGL a DirectXPC hry high-level: dnes existuje plno frameworků s herním enginem, takže na autorovi je hlavně grafika, zvuk a případně nějaká herní logika ve formě skriptů.