» Poradna » Programy

Programovanie na Android a Apple produkty

Zdravím všetkých,chcel by som sa naučiť programovať na Android a iOS resp. macOS. Programoval som niekedy v Pythone a poslednú dobu som začal s C++, lebo C# mi nevyhovoval a bol spomalený v porovnaní s C++. Pred pár rokmi som skúšal programovať na Android, ale problémy začali pri tom, že kurzy od Google (nie tie na webe developer.android.com, ale speňažené, čoho ľutujem) vyžadovali ešte inštaláciu nevydaných alfa a beta verzií Javy s Lambda s presne určeným číslom. Taktiež videá priamo so zamestnancami Google boli od seba v mnohých veciach odlišné (4. video malo použitý iné výrazy ako 5. video v kóde a tak). Teraz som sa však k tomu vrátil a chcel by som sa niečo aj naučiť a zistiť, či sa niečo zmenilo alebo je to ešte stále fušerská robota vrámci tutorialov a návodov? Taktiež ma zaujíma ako rozbehať AMD virtualizáciu x86_64 s Android Studio na Windows, keďže na Linuxe (Ubuntu a spol.) beží AMD x86_64 virtualizácia s Android Studio bez akýchkoľvek problémov a dokonca pri niektorých prípadoch rýchlejšie ako Intel. Druhá časť mojej otázky je, či je možné programovať na OS X resp. iOS aj z prostredia Windows s AMD procesorom alebo si musím zakúpiť Mac zariadenie?Ďakujem vopred za odpovede.

Odpovědi na otázku

Xcode pre MacOS/iOS v prostredí win a na amd procesore nespustíš a Code Warrior,ktorý bol aj pre platformu mac sa vývojovo zastavil na powerPC procesoroch,ktoré už apple nepoužíva....

To je veľká škoda.

OS X je možno bez problémů nainstalovat na klasický PC s Intel procesorem, včetně funkčního Xcode a publikování aplikací.

Škoda, lebo ja mám doma iba 3x AMD PC

Ono na AMD by to teoreticky jít mělo také, ale bude potřeba si s tím víc pohrát a najít správnou verzi. Například na youtube pod "osx amd" je několik videí jak na to, nebo http://www.hackintosh.com/

Stále je to fušerský tutoriál. Minule som sa učil podľa ich tutoriálov z developer.android.com a po pár príkladoch mi Android Studio vykazovalo errory v syntaxe. Na nete o tom ľudia píšu, že robia fušerské tutoriály a a ani sa nečudujem, keď im to tam programuje Sundar Pičhai (správna výslovnosť).

Jen tak pro zajímavost. Co jsi programoval, že C# byl pomalý?

Zrejme programoval v Unity3D nejaké grafické programčeky. Inak si to neviem vysvetliť. Ale oproti C++ je C# pri grafických veciach pomaly.

Pokud máš zkušenosti s C++, můžeš zkusit vyvíjet v QML. QtCreator je fajn C++ / Qt IDE a výsledek jde kompilovat pro Android, Windows Phone i iOS (Tam ovšem opět potřebuje xcode)

Vykašli sa na Android, kúp si Mac Mini s 8 alebo 16 GB RAM a tak sa nauč Swift. Android je strata času, ak chceš vyvíjať pre stovky zariadení a pár systémov. Na iOS máš, len pár produktov a nemusíš sa babrať s problémami na nejakých no name zariadeniach. Alebo rovno daj uzamknutú podporu pre Nexusy, Pixely a High-Endy a na ostatné sa vykašli. Bohužiaľ, ak budeš mať appku za peniaze, oproti iOS veľa nezarobíš.