» Poradna » Programy

Programování ,Zaokrouhlení... Ruby

Zdarec lidi děláme v programu ruby úkol na zadání čísla např 4,5943 a ,aby nám vyšlo 5.Vždy se zaokrouhluje na celé číslo potřebuju příkaz jen na to ,aby mi to zaokrouhlovalo od 0,49 dolů a od 0,5 nahoru nevíte jen ten příkaz na internetu sem to nenašel.. Díky..

Odpovědi na otázku

nekecej,ani jsi to nehledal, je to otázka pěti sekundhttp://richonrails.com/articles/rounding-numbers...

Ale , jak to ta mam napsat napíšu 4,568 a má mi to znovu vypsat 5 zaokrouhlenou..

jak jistě z výuky víš tak jako desetinný oddělovač se používá tečka (máš to i v tom příkladu)

jj spolužáci jsme Heronův vzorec je lehký,ale mě nejde to zaokrouhlení..

4.58989453.round(0)

Přičti polovinu a vezmi celou část výsledku.