» Poradna » Programy

Programování ve Win 7

Zdravím, začínám se učit programovat, takže se omlouvám možná za případnou banalitu tohohle dotazu, ale chtěl bych se zeptat, jestli by šlo přidat nějakou funkci k ovládání pc. Do seznamu Ctrl+Alt+Delete nebo Alt+F4 bych si chtěl přidat svoji přídavnou funkci, kdy bych tuhle funkci zvolil a spustilo by to nějaký určitý proces.Děkuji za případné rady a komentáře

Odpovědi na otázku

Tipuju, že to bude buď:1- Snadný přes registry, tedy pomocí regedit.exe a bez programování... a nebo naopak...2- Nějaký složitější volání systémových funkcí, což není pro začátečníka záživný.Celkově ta úloha pro tebe tedy podle mě není vhodná.Pokud se chceš naučit programovat, zadej to na Google, vyskočí ti plno tutoriálů a srovnání. Ať už ohledně Javy, C++, C#, PHP, Javascriptu atd. Je jedno čím začneš, hlavní je začít a vyrobit nějakej Hello World program.Pokud chceš řešit tenhle problém, tak ho taky zadej do googlu a uvidíš co najdeš. Ale nekombinoval bych obě možnosti dohromady.

Jako v C++ už něco programuju, úplně zelenáč nejsem, ale učím se. Slyšel jsem, že by taky šlo zjistit přes logování, odkud ta funkce k tomu tahá informace a třeba to nějak přepsat. Ale mám dost lidí, kteří mi v tomhle můžou i poradit, takže složitost zkuste neřešit.

Mas velke problemy.Napriklad udrzat jeden Nick aspon v danom vlakne.

Tak se zeptej přímo těch lidí, který se v tom vyznají a neptej se tady :)

Aha, prgramuješ...? Píšeš ", ale chtěl bych se zeptat, jestli by šlo přidat nějakou funkci k ovládání pc. Do seznamu Ctrl+Alt+Delete nebo Alt+F4"...tomu se říká hot-key, horká klávesa, nebo-li klávesová zkratka. Můžeš si zvolit jakou chceš, na zaregistrování klávesových zkratek jsou i funkce v API (s API knihovnama jde pracovat snad v každém vyšším jazyce, dokonce i VB umí z nich nalinkovat funkce), kdysi jsem si s tím hrál, musel se tím prokousat, ale už to z hlavy nedám. Zkus se tím také prokousat.

A mimochodem v registrech se k tomu dá přijít jak?

To já nevim. Jak říkám, tipuju. Ale když se dá přes registry přidat položka do kontextového menu, tak proč ne i jinam. Nevím jak to funguje.Off-topic příklad:[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\CommandPrompt]@="Open DIR in CMD" [HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\CommandPrompt\Command]@="cmd.exe /k cd %1"

Super, díky, už se tím nějak prokoušu. :D

Tohle není programování...