» Poradna » Programy

Programování v Excelu

Dobrý den,chtěl bych se zeptat zde zkušených, jestli je monžé pomocí VBA nějak naprogramovat tuto situaci:Mám dokument Excel. V něm na určitém řádku a sloupci určitý popis. A teď je potřeba aby se tento popis sám vygeneroval podle určitých pravidel (např.: doc-1) a následně uložil na řádek v dalším dokumentu Excel a zároveň aby se tímto popisem následně přepsalo pojmenování prvního dokumentu. U dalších dokumentů by se toto vždy dělo na základě zjištění samotného prográmku, který zjistí poslední popis v seznamu a tak pojmenuje nově vytvořený dokument s popisem a číslem o jedno vyšší + se tento stejný popis uloží do stejné buňky jako v prvním dokumentu.Je prosím něco takového možné provést prostřdnictvím VBA, popř jaký programovací jazyk je toto schopen zajisti. Mělo by se jednat o jednoduché programování jelikož s ničím takovým nemám zkušenosti.Děkuji za podnětné nápady.

Odpovědi na otázku

Ahoj, Excel dokáže v pohode pracovať so súbormi aj ich názvami.Napísať sa to dá, akurát je tých akcií tak veľa, že to chceš automatizovať makrom?

No...spíš aby v tom nevznikl doslova "bordel", když takový dokument budou vytvářet další lidé. Takže když je vše automatické, tak se lidé postarají o obsah a o správnou formu uložení už makro.

Takže v adresári budú napr. súbory RadaA-1, RadaA-2, ...., RadaB-1, RadaB-2...Makro pozná, či sa jedná o RadaA alebo RadaB a následne k číslu na konci pripočíta +1 a uloží. Keď tak mi napíš na info@martinsimo.cz a môžeme to prebrať ďalej