» Poradna » Programy

Programování pro MS-DOS

Zdravím, potřeboval bych poradit. Neví někdo jak vytvořit nějaký jednoduchý program pro DOS, který se bude moci ovládat myší? Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

napr. vyhrabat nekde instalacku Turbo Pascalu 5.5

TP 5.5 uz nebrat, TP/BP 7 je prijemnejsi. A pohledat knihovnu Turbo Vision. Ale spis bych volil BC++ 3.1. Ponorit se do taju small/compact/medium/large pametoveho modelu, dnes uz zcela nezname lahudky typu huge ukazatele... Hodne stesti

A co by ten tvůj jednoduchý program ovládaný myší měl dělat?

Potřeboval bych jej jako databázy zákazníků.

tak v tom pripade dbase/foxbase/foxpro apod. to mas rict rovnou...

Opravdu 'databázy'? Bez urážky, ale v tom případě chudáci zákazníci. Navíc s databázovou aplikací budeš mnohem efektivněji pracovat z klávesnice (klávesovými zkratkami).

A co tě proboha vede k tomu, věnovat spoustu úsilí pro mrtvolu, jsi normální?

Mohu se jen tak mimo hru zeptat, proč to má být pod DOSem a na čem to poběží?

To by mně taky zajímalo, MS-DOS v dnešní době

MS DOS v dnešní době lze využít přes DOSBOX v mobilu. Osobně oprašuji znalosti DOSU na databáze. Mám stárý databázový legálně pořízený program Paradox 4.0a je pro mně jednodušší si udělat aplikaci v tomto programu na míru než zádávat dotaz v jazyku SQL. SQL jazyk mám rád, ale pro mobil jsou dostupné aplikace těžkopádné. Jednoduší je pro mne naimportovat data do paradoxu a udělat si vlasní GUI.

si blázen, radši ne nauč linux nebo windows .. tohle je už dávno mrtvá technologie

ovladače myši pro MSDOS na PS/2 a USB + kod v asembleru a TP....https://uloz.to/file/VRkP0TTArXtw/mousedo... a tady máš https://winworldpc.com/product/foxpro/26VisualFoxPro pro MSDOS :) ale kterej blázen by v tom dneska dělal ?

Porozhlídni se po PC Fand, to by mohlo být to co hledáš.https://www.root.cz/clanky/pc-fand-historie-s...

O minutu jsem se opozdil ...

Nejlepší databáze v češtině pro DOS je PC Fand (on je to v podstatě TurboPascal). Dosud nepřekonaný, protože nikdo neměl tolik síly a trpělivosti, aby program portoval na WIndows.Zdrojové kódy jsou free, viz https://www.root.cz/zpravicky/pc-fand-byl-uvo... Více v článku PC Fand: Historie slavné české databáze z 90. let, která nepřežila nástup SQLhttps://www.root.cz/clanky/pc-fand-historie-s...

Tyvole! To bylo fakt vo fous!

Jen teda...fakt MS-DOS? Nepleteš si MS-DOS s příkazovým řádkem? Vypadají dost podobně, ale je to úplně něco jiného.

Omlouvám se, myslel jsem příkazový řádek.

Tak ty jsi dobrej.Asi 15 lidi se ti tu snazi pomoci s DOSem, a ty prijdes s tim, ze to vlastne DOS neni..???A k cemu ten tvuj specialni datatabazovy program potrebujes spoustet v prikazove radce? Co to je za kravinu?

No tak ale to jsou opravdu dvě velmi odlišné věci...pro příkazový řádek se dá napsat program v mnoha moderních nástrojích, v podstatě je to aplikace bez GUI.

Takže databázY zákazníků na příkazovén řádku ovládanou myší? Na čem to jedeš?

Šlo mi prostě o to, jestli se dá nějak udělat dávkový soubor, který se bude moci ovládat myší, zbytek už zvládnu sám.

Tak a teď ještě dávkový soubor. Teď zase pro změnu pleteš program (aplikaci) se skriptem v dávkovém souboru. Promiň, ale vůbec nevíš která bije a mám obavy, že ani nevíš co vlastně chceš.

ono si bohužel spousta lidí myslí, že všechny věci na počítači zvládnou jen s pomocí nějakého návodu na netu. A že platit za experta - IT technika, síťaře, či programátora je přece blbost, když jsou na youtube a netu ty návody, tak "to přece zvládne každej". Kupodivu, zuby si doma sami dle návodu z netu nevrtaj.

jo no, to jsou ty cool návody a Youtube.

Kdyby se jednalo o tzv. TUI tak v linuxu by sla jednoduse pouzit knihovna ncurses a mozna by to slo i na windows. Kdyz je to prikazovy radek a ne DOS.

pokud chceš pouštět MSDOS programy pod Windows 7,8,10 .. tak potřebuješ buď DosBOX nebo VMWare nebo VirtualPC apod... tam to de v pohodě ..