Programování přes Arduino

Zdravím Mám takový dotaz chci si koupit arduino přes které bych chtěl programovat microcontrolery Atmel, ale nikde jsme k tomu nenašel jediné schéma jako to zapojit abych přes to mohl programovat. Takže jestli nemáte nějaké schéma kde by to bylo rozepsané (nejlépe česky).Druhá otázka se zní jaký by jste mi doporučili program na psaní programů v jazyce C ? Na škole jsem pracoval s SyliconLabs , který by se asi dal použít, jen si pamatuju byl i nějaký prográmek do kterého ze zadal typ kontroleru a on vyplivl příkazy které se doplnily do řádků a díky nim se to pak dobře zkompilovalo.

Odpovědi na otázku

A co tak koupit programátor pro uC ATMEL? Případně univerzál?

Joo díky, takže první otázka zodpovězena no a ještě v čem to programovat ?

To jako chceš Arduinem (na bázi Atmelu) programovat další MCU? A ta se použijí samostatně nebo jak? Ono asi bude docela podstatné, do čeho a jak ty další MCU hodláš zapojit.Pokud to mají být Arduina, tak je naprogramuješ normálně přes usb z Arduino IDE.

no pomocí Arduina bych rád naprogramoval MCU které posléze vložím do patice na desce a zde bude provádět naprogramované funkce.Ono to arduino vlastně není tak důležité asi bude i lepší požít jen obyčejný programátor (třeba tenhle http://www.gme.cz/programator-avrprog-usb-v... ) .Asi přeformuluji otázku: Když si koupím programátor nainstaluji ho tak v jakém programu nejlépe pracovat (v jazyce C ). Ke kterému je nejvíce informací (nejlépe česky) a ve kterém se nejlépe pracuje.

jestli potřebuješ custom desku, tak pořád můžeš použít třeba Arduino Pro, nebo jak se to jmenuje, případně si na desku defacto osadit Arduino a použít klasicky Arduino IDE a ten jejich jazyk.

Ono ale nejde jen o jeden MCU je to jakási síť která funguje jako celek, popřípadě každý MCU se má starat o jinou část problému a řešit ho. Jakýsi takový malý mozek pro ovládání modelového kolejiště ..

To s tím nijak nesouvisí - můžeš mít víceprocesorovou jednotku - ono to jde takhle poskládat i z několika Arduin Uno nebo jiných a klidně to mezi sebou může komunikovat a spolupracovat.Pokud teda myslíš jako víceprocesorovou desku. Ale i kdybys myslel tzv. mesh síť s nějakými senzory, tak to jde v pohodě taky.

Ano, Arduina (a ani to nemusí být zrovna Uno) jdou v pohodě propojit mezi sebou (různými způsoby), pak spolu komunikují a spolupracují. Několik takových aplikací bez problémů provozuji.

1. Nejsem si jist, jestli vůbec víš, co vlastně chceš.2. K Arduinu je na internetu obrovská spousta informací (v češtině se taky nějaké, spíš základní, najdou, ale v angličtině je jich nesrovnatelně více - hlavně řešení různých problémů).

1. Jist si jsem , jen znám programování a samotné konečné použití a zapojení jen ten převod mezi těmito dvěma věcmi je mi dosti neznámý...2. To Arduino jsem myslel jen jako jakýsi programátor nepoužívat ho na nic víc. Ale postupně mi v této diskuzi došlo že to je asi jen zbytečný mezičlen celého procesu...

jj, kup si ISP programator za par drobnych, dokazes s tym programovat Atmega8..32 a IDE sa dost casto pouziva nastroj AVR studio. - da sa stiahnut z atmel stranky. Pripadne cokolvek ine, a kompilovat to budes cez avr-gcc, alebo podobny nastroj. Navodou je plny internet.