» Poradna » Programy

Programování formulářových aplikací pro Windows

Co všechno používáte pro programování klasických formulářových aplikací pro Windows a proč ? Tzn. zajímá mě celý řetězec, jazyk, API, IDE, framework... A co má podle Vás na Windows platformě klasických okenních aplikací nejlepší perspektivu.
Co byste řekli na kombinaci WPF+C#+VisualStudio 20xx ?

Odpovědi na otázku

Většinou pořád WinForms/C#/VS2010. Ale WPF určitě není na škodu.

Taky používám spíše winform. Přijde mi rychlejší. WPF je (možná) akcelerované grafikou, ale stejně se mi zdá, že reakce na klikání a otevírání oken je prostě pomalejší.
Pokud chce člověk aplikaci, která funguje tak je winform imho nejlepší varianta. Pokud chceš aplikaci co dobře vypadá, tak WPF. Různé animace se na winform dělají dost těžce.

Já na všechno používám Autoit, protože neumím programovat.