Programování EPROM

Z Číny jsem dostal diagnostiku VAG COM. Přiložen byl mj. text. soubor, kde bylo napsáno :O softwaru --- MProg3.0_Setup.exe (Program MProg umožňuje naprogramovat EEPROM zařízení FTDI.)It's for testing FT232RL Chip inside, due to haven't wrote FT232RL words on that chip.Přiložen byl software MProg3.0.Může mne někdo říct, k čemu to slouží a případně navést na zdroje problematiky ?Děkuji.

Odpovědi na otázku

Tak ako tam píše: Program MProg umožňuje naprogramovat EEPROM mikročipy FTDI.Tieto mikročipy často nájdeš ako sériový prevodník pre USB do TTL.

Zrejme daný Číňan používal daný program na čítanie údajov po sériovej linke cez USB v tej diagnostike. Pozor! Nezapisuj do čipu, lebo inak si v ****. Spusť, len sériový monitor, ak ťa zaujíma sériová komunikácia, len ti neviem povedať koľko baudov daná diagnostika na prenos info používa.

Jedná se o nastavení parametrů převodníku USB->Serial port FT323RL. Firma se jmenuje FTDI, web ftdichip.com, program je popsán např v http://www.ftdichip.com/Support/Knowledgebase/ind...