» Poradna » Programy

Programování - licence

Ahoj všem,Rad bych se vás zeptal na vaše zkušenosti s touto tématikou.Jako programátor sr chci pustit do vývoje herní aplikace pro platformu Android. Jeli se bude jednat o žánr fotbalového manažera naskýtá se možnost použití originálních názvů týmů případně Log. To sebou ale pravděpodobně nese nutnost mít licenci na použití. V tomto směru se v tom úplně nevyznám.Máte v tomto někdo zkušenosti případně uměli by jste mě navest na nějakou konkrétní doménu kde si toto mohu nastudovat?Děkuji a přeji hezký den

Odpovědi na otázku

Musíš kontaktovat vlastníka licence a ten ti řekne cenu -> není to nikde zveřejněné, hodně to záleží na smlouvě a podmínkách, ale počítej, že to jsou desítky milionů korun (navíc něco drží asociace, něco drží státy, něco přímo agenti (Ronaldo se třeba licencuje zvlášť co vím) + si vem, že P.E.S. nemá licence, protože za to tihle zmr.. chtějí fakt úplně šílenost...

to se nedoplatíš.... radši udělej v aplikaci vše vymyšlené a umožni uživatelům importovat nějaký patch a neoficiálně vypusť balíček s ofiko týmy a nástroje, jakým způsobem si to lidi můžou sami upravit

Postačí, když umožní uživatelům pojmenovávat týmy a hráče, případně sdílet týmy mezi uživateli.

Stačí když bude tvoje hra populární a hodně rozšířená. Pak kluby sami příjdou a budou "prstíčkem hrabat", abys je tam za dal (za prachy, samozřejmě). :)

Jo, jo, treba za takovym nepopularnim a malo rozsirenym PES nejak neprisly. To je jasne. :o))))))))))

Díky