» Poradna » Programy

Programátorská fakulta pro slabší?

Zdravím.Doufám, že tento dotaz nebudete považovat za hloupý a případně mi odpustíte.Věc se má tak. Jsem momentálně ve 2. ročníku na gymnáziu a vím, že bych se moc rád věnoval v budoucnosti grafice a designu, konkrétně webdesign / UI design. Problém je v tom, že neumím absolutně programovat, což je v takovém odvětví celkem zásadní. Pracuji na tom, abych se začal sám přiučovat nějakému jazyku. Matematika ale není mým nejsilnějším předmětem, mé logické myšlení je jen průměrné.Dá se z toho těžit? Je nějaká VŠ / VOŠ, která by mě naučila programovat i přes mé nedostatky, a na kterou bych mohl chodit bez jakýchkoli počátečních vědomostí?Měli jste někdo podobný problém? Nějaké zkušenosti / rady?Děkuji za zodpovězení dotazu, brzy se budu muset rozhodovat, z čeho maturovat.

Odpovědi na otázku

Grafika a design přece s programování nijak nesouvisí.

On si myslí, že štylizovanie webu je programovanie, lebo ľudia čo štylizujú weby sa hrajú na programátorov

Webdesign a UI design ano, co by grafik dělal s návrhem, když ho neumí zrealizovat, převést a naprogramovat na plně funkční webovou stránku?

Dal ho programátorovi? Ono se tak tak obvykle dělá, že grafik vytváří grafiku a programátor programuje.

A kdybych tedy chtěl umět napsat sám kód? Nějaké rady, co bych mohl zkusit?

Ona ani tvorba (statických) webových stránek není programování.

Tak samozřejmě se nebavíme o statických webových stránkách jen s textem, spíše o prezenčních, takové, co mají firmy a tak. I to jsou statické stránky?

I to jsou dost často statické stránky.

grafice a designu, konkrétně webdesign / UI design prostě nemá s programováním nic společného. Buď chceš dělat design, nebo programovat. Co se týká webu, tak programování tam začíná na Java skriptu, PHP..., ale HTML opravdu taky není programování, jen strukturování a formátování textu.

No a kdybych chtěl dělat obojí? Vy mi jen říkáte, jak to je, ale já bych potřeboval i nějakou radu, od čeho se odpíchnout.

Obojí? Obojí je náročné, pokud to chceš dělat alespoň trochu dobře. A programování je také velice široký pojem. Pokud ale chceš konkrétně programovat web, tak prostě začni Java skriptem, pokračuj PHP. Tobě asi není dobré doporučovat začátek třeba Céčko nebo C#, ale rovnou něco na weby.

Na tvorbu webu, design ani kódování nemusíš dělat žádnou školu. Pokud k tomu máš vlohy, tak se to naučíš snadno sám, můžeš začít na webu jakpsatweb.cz A jestli k tomu vlohy nemáš, tak je to marná snaha a žádná škola ti to do hlavy nenatluče a hlavně je naprosto jisté, že by tě to vůbec nebavilo.

myslím, že je dobré umět spíš jedno, ale pořádně. Fušovat mizerně do dvaceti věcí může být sice fajn v pidi firmičce, kde si všechno "nějak spatlají" sami, ale bude to těžce nedostačující v zaměstnání zaměřeném na danou specializaci.

To je sice pravda, ale např. v Baťově opičárně startupů*, by všichni nejraději viděli v základu oboje.

Grafik nemusí umět programovat a může být na matiku naprosto tupý, ale musí mít talent na grafiku a grafické schopnosti.Programátor může být na grafiku naprosto tupý, ale musí umět programovat a mít logické myšlení.Uživí se oba, pokud oba svůj obor umí. Stejně jako když se např. vyvíjí nějaký vědecký software, tak v týmu jsou programátoři a vědci, přičemž programátoři vůbec nemusí chápat, proč se to či ono počítá daným vzorcem a vědci zas nemusí umět ani základy programování. Přesto mezi sebou mohou spolupracovat.Nicméně, pokud nemáš grafický talent - kreslení / malování / smysl pro barvy apod. tak z tebe asi grafik nebude. Můžeš se sice leccos "nadrtit" ale otázka je, zda chceš skončit jako "grafik" co v copycentru narychlo dodělává mizerné podklady zákazníků pro tisk mizerných letáčků a samolepek.

O grafiku a grafický "cit" obavy nemám, už dlouho se věnuji PC designu. Spíš se obávám toho programování. Moc bych to chtěl umět sám, ale jelikož se v IT vůbec neorientuji, připadá mi, že je toho strašně moc a zdá se to "intimidating".

cože??

"už dlouho se věnuji PC designu"Jak PC designu? To jako že navrhuješ vzhled PC skříní? Nebo jen sestavuješ počítače z komponentů?

No jsou dvě možnosti. Buď se to naučíš a pak to budeš moci dělat (je jedno jestli grafiku a/nebo programování) a nebo ne.Pakliže ti jde, jak říkáš, blbě matematika, což vůbec nechápu jak je možné že jsi na gymplu, tak zapomeň na to, že se bez jejího pochopení, tzn. používání logického myšlení, uplatníš v této oblasti.Ach joj, další možná vystudovaný vysokoškolák, který bude dělat barmana.

Barman by byla ta lepší varianta. V horším případě se může brzy objevit i nějaká lékařská fakulta pro slabší...

Jako grafik co bude dělat weby bys měl umět vytvořit pro programátora html+css maketu. Na to stačí pustit se do učení html+css - na webu je milion dobrých zdrojů tak se do toho dej, na to žádnou školu nepotřebuješ a u nás tě to ani žádná pořádně nenaučí.

Webdizajn je dost slabo plateny, lebo je relativne lahkyWeb dizajnér 860 €vs tazke praceArchitekt HW systému 2 980 € Architekt IS 2 500 €vs manageriRiaditeľ 2 920 € Riaditeľ IT 2 530 €http://naseplaty.sk/prehlad-platov/informacne...