» Poradna » Programy

Program pro výpočty aritmetické a geometrické posloupnosti

Existuje nejakej program, kterej umi pocitat aritmetickou a geometrickou posloupnost?

Odpovědi na otázku

Myslim ze tohle zvladne i Excell, jen to bude hodne obsazenych bunek :)

A taky zalezi co na tom chces pocitat.

Bud pouzij nejaky program s dobrym CAS, ktery ti ty rovnice vyresi algebraicky(napr. Maxima), nebo ty rady zkratka secti v cemkoliv(bash, C, Java, Excell, assembler,...). Jestli chces nekonecne rady, tak ty konvergujici bys mel pri dostatecnem poctu kroku dopocitat taky.

a ty divergentní spočítá v C jak? Cyklem to asi nebude

Ty jsou taky jednoduchy, proste mu nejaka ta promena pretece nebo podtece.

...to asi nebude příliš přesné.

MatchCad

Prvnich 5 clenu an=(-2)n