» Poradna » Mobily

Program pro smazání mezipaměti aplikací Android

Dobrý den,z důvodu nízké kapacity uložiště mého telefonu se systémem Android občas promažu mezipamět u aplikací jako facebook, chrome, youtube atd. Doporučili byste mi nějakou aplikaci, která by jedním klikem smazala mezipamět u NAVOLENÝCH aplikací?Díky

Odpovědi na otázku

Na to nepotřebuješ žádnou aplikaci. Mezipaměť smazeš hromadně v menu úložiště.

Asi jak kde... Např. v Androidu 9 tahle položka zmizela Takže momentálně řeším čím tohle hromadně mazat, jedno po druhém, u každé aplikace zvlášť, to dělat rozhodně nemíním

Nevím, mám android 7, ale nezdá se mi, že by tu možnost odstranili. Mimochodem, ona není výslovně uvedená ani v té 7. Ale když vlezu do položky úložiště, tam je potom seznam jednotlivých kategorií dat zabírajících paměť a když klinku na řádek "data uložená v mezipaměti", tak mi to nabídne jejich smazání. Většinou to mje 1-2GB.

v Android 9 taková položka v úložišti není. musí se odtud do aplikací a pak po jedné tohle procházet. není to tam hromadně.

Vůbec tam ani není zobrazený řádek s informací o objemu dat v mezipaměti?

Právě že už ne Je tam všechno možné, i třeba v tom správci souborů přímo od Google ("Files"), umí to mazat kdejakou kravinu, cache aplikací ale fakt ne

Ze zvědavosti jsem nakoukl,mám android 8.1 a taky to tu nevidím.Mám ještě jiný telefon s androidem 4.4.2 a tam se položka v uvedeném umístění ještě nachází.

Ono je to tam asi jen v několika verzích androidu. Kdysivv době, kdy to tam ještě nebylo, jsem používal jednoduchou appku cache cleaner, neuměla nic jineho, jen na jeden klik smazat cache všech aplikací. Ale netuším, jestli ve vyšších verzích androidu vůbec aplikace může mít oprávnění mazat cache aplikací.

Našel jsem na netu že je to odstraněné od verze 8.Stejný problém řeší na různých forech spousta lidí.Vzhledem k tomu,že to Google odstranil si taky myslím že žádná app to oprávnění nedostane.Teď jsem zkusil app Files Go od Google a ani tam není možnost smazání cache.Takže tazateli moc nepomůžu.Jediná možnost je smazat celou cache v recovery nebo mazat jednotlivě

Ono je totiž mezi dětmi populární mít na všechno v mobilu appky a být IN. Nedávno mě dorazilo sdělení,že nějakýmu pubu po nainstalování jakési appky začal telefon lépe fotit. Že mu ta appka ale softwarově přidala konrast a ubrala jas,mu nedošlo.

Tak jsem něco našel na Play, snad by to mohlo fungovat: https://play.google.com/store/apps/details

Jeste lepsi je tot https://play.google.com/store/apps/details pak netreba resit blbiny o ktere se ma starat OS a neotravovat s tim uzivatele 😉

Na Androidu 9 nefunguje... Resp. nenajde ani ň, a to tam toho mám celkem ještě dost. Podle mne ho tam systém vůbec nepustí. Viz z popisu "Due to limitations in Android 6.0 and newer, Cache Cleaner is not able to clean internal cache on Android 6.0 and newer."

Podle mobilu. Např. Xiaomi má přímo v Čističi volitelné mazání mezipaměti, zastaralých souborů, instalačních balíčků, zbytků a paměti.

v minulosti někdo zde doporučil android assistanthttps://play.google.com/store/apps/details

Zatím nejlepší appka pro android 9. U některých aplikací však místo smazání cache zobrazí seznam oprávnění a na tom zhavaruje. Ale aspoň je vidět, které aplikace mají největší cache a pořád lepší smazat ji ručně u 5 aplikací najisto než u 50 postupně.