» Poradna » Programy

Program pro nastavení FIRST BOOTu

Zdravím, chci se zeptat zda existuje nějaký program, přes který můžu nastavit first boot na flashdisk. Potřebuju totiž přeinstalovat Windows 7 ale do biosu se nedostanu jelikož je zaheslovaný. Děkuji za radu.

Odpovědi na otázku

Pokud by nahodou nejaky takovy program existoval, tak by urcite chtel to heslo do biosu.

Ale pri bootovani se divej po obrazovce jestli tam neni jako "press blabla key to open boot menu". Dnesni desky to uz vetsinou maji, takze pro zvoleni bootovaciho disku, ani do toho biosu lest nemusis.

A jestli se nemílím, tak když se vyresetuje BIOS, tak heslo zmizí, ale pak je třeba BIOS zase nastavit.

Protože heslo tam není u spousty počítačů pro srandu králíkům, nepůjde asi tak primitivně odstranit.

Platí že

- čím starší tím jednoduší odstranění
- čím obyčejnější tím jednoduší . Tedy u sestavy pro firmy to nepůjde tak snadno jako u lowend desky.

Tohle je tady asi desítku let omílaný dotaz jak se dostat do SETUPu, jak změnít boot, jak zapnout PC když to hce heslo.
Někdy je zatím opravdu náhoda a nešikovnost, no hold stane se, ale v drtivé většině případů jsou to kradené NTB ze zastavárny, nebo se někdo snaží dostat do PC ( NTB) jak nemá a není jeho. Tedy je firemní PC, nebo sourozence, otce atd...

takze odpoved je ze program neexistuje . ak nema doska klavesu na vyziadanie boot menu tak sa to jednoducho neda . Bez hesla do biosu tu moznost na boot nezmenis resp. bez vyresetovania biosu .

Bud budete umet odstranit heslo nebo nic instalovat nebudete.