» Poradna » Programy

Program pro kopírování hdd na vhd

Zdravím, hledám program který by mi zkopíroval externí HDD s Windows XP do VHD pro Virtualbox.Mohli byste mi nějaký poradit ?

Odpovědi na otázku

Muzete zkusit disk2vhd od Sysinternals https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downlo...

WinXp sa nedalo instalovat na externy disk.Takze predpokladam ze na "externaku" mas asi zalohu, bitovu kopiu ...Aky program to vytvoril netusim.

O ničem přímém nevím. Zde zmíněný Disk2VHD funguje, akorát to tvoří ve formátu pro Microsoftí Hyper-V a né pro Virtualbox.Takže jediné co mě napadá je osvědčené univerzální řešení. Tj použít například Acronis (nebo libovolný podobný SW), vytvořit image externího HDD, následně virtuální stroj nechat nabootovat ze záchraného media acronisu (nebo tebou použitého SW) a tam z toho image obnovit data na virtuální disk.

VirtualBox umi pouzit VHD, sam jsem ho tak pouzival. Ale mel jsem bitovou kopii vytvorenou pomoci zalohovani ve Windows 7

Ne na disku je opravdu Win XP. On byl původně v notebooku který se pokazil tak ho používám jako externí...

No ale ten system nespoustis z toho externiho HDD..?

Ne. Už mám jiné PC s Win 10. Jen se mi zastesklo po starých XP tak sem se zeptal jestli to půjde.

No tak ho normalne naklonuj do VHD, viz. vyse...

Dokonce můžeš zkusit ten disk strčit dovnitř a použít pro virtual "fyzicky". V obou případech je otázka, jak se chytnou ovladače.