» Poradna » Programy

Program pro Fn klávesu

Dobrý den, mám laptop Sony VAIO http://www.sony.cz/support/cs/product/SVS151... Sony zatím svým softwarem u tohoto laptopu nepodporuje W10 (mám nainstalovaný čistý, ten jejich původní se nedal používat) a tak mi nefunguje ovládání jasu pomocí Fn klávesy a také vypínání touchpadu. Vím že na vypínání touchpadu existuje nějaký program, nevíte ale, zda existuje nějaký univerzální, který umožní používat Fn klávesu (nebo jinou zkratku) pro tyto účely? Přestala mi totiž fungovat i automatická regulace jasu, a tak bych to rád nějak ovládal.Děkuji

Odpovědi na otázku

Musíš stáhnout a nainstalovat všechny potřebné a důležité ovladače k notebooku ze stránek výrobce, především pro grafickou kartu, touch pad, ovládací tzv. hotkeys klávesy, případně doporučuji ještě i pro zvukovku, síťovou kartu, wifi, chipset, atd.

To jsem samozřejmě udělal. Než jsem nainstaloval čistou verzi W10, zkusil jsem upgrade na W10 z plně funkčního W8.1, kde všechny tyhle věci fungovaly. Po upgradu zůstalo funkční jen ovládání hlasitosti pomocí Fn, což Windows umí i bez speciálních ovladačů.

Pokud výrobce nepodporuje Win10 a něco nefunguje korektně, pak musíte počkat až výrobce změní názor na podporu, nebo nějaký bastlíř něco dá do oběhu, anebo tu klávesu nebudete používat. Obdobně mi přestal pracovat Infra port, ale protože jsem ho ještě od koupi notebooku nepoužil, tak mi to nevadí.

Takže Ti tam stále něco chybí. Pokud to fungovalo po upgrade z W8.1 na W10, kde si upgrade převzal ovladače ze systému W8.1 do W10, musí to jít rozběhnout i na čisté instalaci W10. Bohužel takhle na dálku Ti asi nikdo neřekne, co přesně Ti tam chybí. Ovladače samozřejmě musíš zkusit použít i ty určené pro W7/8/8.1, pokud nejsou k mání pro W10.

Na W10 mi to nefunguje ani při čisté instalaci, ani po upgradu z W8.1, kde to před upgradem fungovalo.

Ovladace na Win10 budu "October 2015"http://esupport.sony.com/LA/p/os10upgrade.pl

Sorry, špatně jsem pochopil větu "... zkusil jsem upgrade na W10 z plně funkčního W8.1, kde všechny tyhle věci fungovaly" - chápal jsem to jako že po upgrade na W10 všechno fungovalo.

Nemusi fungovat nic. Sony varovalo zakazniky, aby Win 10 NEinstalovali. Zatim nemaji k dispozici potrebne ovladace. Kdyz je nekdo neposlechne, nemuze se pak divit, ze nastanou problemy.

No to je rada :D

Zahlédl jsem na to nějaký program. Řešilo se to na ofic. Dell fóru.