» Poradna » Mobily

Program na zašifrování složky - Android

Existuje na android program, který zašifruje anebo alespoň zahesluje složku na paměťové kartě tak, že do ní půjdou normálně zapisovat programem data (např. fotky, nahrávky hovorů apod.), ale po vyjmutí paměťové karty bude tato složka nečitelná v jiném smartphonu či na PC ? díky

Odpovědi na otázku

Pokud to má fungovat všeobecně, aby s kartou telefon mohl normálně pracovat, ale data byla jinde nečitelná, tak jedině šifrování karty a to musí umět přímo telefon, nejde to dodat externě. Některé telefony to umí, tak se podívej do menu nastavení zabezpečení.

Aha. Můj telefon podporuje šifrování karty. Vzhledem k tomu, že však normálně potřebuji pracovat s daty mezi PC a telefonem, tak toto nebude optimální řešení. Stačilo by mi mít pouze jednu zašifrovanou složku, kterou bych v případě potřeby dešifroval.