» Poradna » Ostatní

Program na tvorbu nábytku

Ráda navrhuji svůj vlastní nábytek, ale bohužel se mi nedaří najít program v 3D který si můžu volně stáhnout na netu.Poradí někdo?Nebo zda mi někdo neporadí zda v programu Sweet Home 3D je možno si navrhovat vlastní nábytek?

Odpovědi na otázku

v tom asi ne, budeš potřebovat nějaký 3D modelovací soft. Sweet Home myslím podporuje import 3D modelů ve formátu 3DS nebo možná i OBJ, tak něco, co v tom bude umět ukládat.Z free věcí třeba Blender - ten toho umí hodně, ale je složitější, snad i Wings3D nebo pro začátek Anim8or - s tím jsem si svého času docela hrál a přijde mi šikovný. Z komerčních pak asi věci jako Cinema 4D, 3DS Max atd.

ještě bych doplnil rhinoceros. Ve verzi zdarma umožňuje bohužel pouze 25 uložení, po vyčerpání limitu je sice program funkční, ale bez možnosti uložení či exportu vytvořeného modelu. Studentská verze vyjde asi na 7000 korun.Pokud trváš na volném stažení, tak asi výše uvedený blender. Na internetu pro něj existuje spousta návodů a hotových modelů. Možná by se dal ještě využít sketchup.

Zkuste se zeptat na www.cadforum.cz

Nestačil by na takové hraní Google SketchUp? https://www.youtube.com/watch!