» Poradna » Programy

Program na stažení dat z měřáku - nejde spustit

Ahoj, mám program, který je už spousty let starý, zkrze něj stahuju věci z jednoho měřáku. Mám doma PC s W7 32b a na něm ten program funguje. Teď mám ale nový PC s W7 64b a tam ten program nejde spustit. Poradíte co s tím? Díky

Odpovědi na otázku

Skus rezim kompatibility a zvolit napriklad Windows XP.

Jaký program? Co hlásí za chybu?Co se takhle obrátit na výrobce / tech podporu toho sw ?Jinak obecně zkusit spouštět v režimu kompatibility, případně pokud je to náhodou nějaký hodně starý sw fungující ještě pod DOSem, tak použít např. DOSBOX

už jsem zažil, že některé specializované programy k měřicím přístrojům vyžadovaly 32bit OS.

a obešel si to Dropboxem?

asi jste myslel DOSBox To záleží co to je za sw. DOSBox emuluje 16bit systém MS DOS a umožňuje tak spouštění starých programů a her z 90 let minulého století.Pokud to je ale aplikace určená pod Windows tak tam DOSBox nepomůže, k tomu je určené spouštění v režimu kompatibility. I když ani to nemusí být 100% funkční, obzvláště pokud daný sw obchází ovladače Windows a snaží se přistupovat k hw přímo.

ne, byly to Win32 aplikace, takže jsme myslím někde provizorně vyhrabali starší notes s XP a tehdy ještě bylo možné koupit notes s W7 Pro s možností downgrade na Win XP.Dneska by to možná šlo vyřešit s Win XP běžícím ve Virtualboxu.

Zkus aktivovat WXP mode (je to vlastně virtuální PC). U edice PRO je klíč v ceně. Jinak to jde pohledat a stáhnout ...Není ten program ještě 16bit ??? I ten by v tom WXP mode jel. Nebo ten DOSBox.16bit programy už pod 64b nejedou ani v režimu kompatibility.