» Poradna » Počítačové sítě

Program na správu sítě.

Dobrý den, mám "úžasný" internet od O2 a i když tvrdí, že rychlost je pořád 40 Mb/s tak nelze hrát plynule online hry a rychlost stahování je často okolo 1 MB/s. Chtěl bych od vás nějaké návrhy na programy, které by mi ukázaly, kdo všechno je připojený k síti, a hlavně jak moc ji využívá. Děkuji.

Odpovědi na otázku

V celé síti O2?! Tak to asi těžko, že? Navíc netuším, co ten "program na správu sítě" má vůbec být.

Jste velmi napomocný.. Samozřejmě lokální sítě. Program, kde bych viděl kdo a jak vytěžuje síť.

sry, ale pokud pokladas takovehle dotazy, nejses schopny si vygooglit zaklady, tak ti nema cenu pomahat... nejprve si zkus polozit otazku, jak chces nejakym programem ze sveho pocitace, merit provoz na lokalni siti? to je podobne, asi jako bys chtel ze zasuvky, kam je pripojenej pocitac, merit spotrebu lednicky

Ach jo, kdo říkal, že z mého počítače kromě vás ?

Tento program nedá odpověď na otázku, jak kdo zatěžuje síť.

Když ne na tvůj počítač, tedy chceš instalovat ten software na každý počítač, tablet, mobilní telefon atd. v síti?

Ale nikto netusi, ze mas dalsi pocitac v centralnom uzle O2.

Nestačil by třeba přístup k routeru ?

A co router? Už jsi do něj nahlédl?

Sdělí mi kdo je připojený ale ne využití. Nepomohla by změna systému ?

ne nepomohla

neustale pokladas spatne otazky...:- zmena systemu kde? Systemu pripojeni? Systemu operacniho? Na kterem pocitaci? Firmware (systemu) routeru? Jaky router mas? Jak jsi pripojeny k modemu / routeru (wifi / kabel), zkousel jsi alternativu (kabel misto wifi atd..)...?

A odkud to chces merit? Z tveho dotazu jasne plynulo ze to chces merit nejakym SW ze sveho PC.But musis mit HW ktery o umi a nebo si udelat z nejakeho PC proxy a tam tu komunikaci merit atd. . Z VDSL2 modemu to umi urcite:http://www.asus.com/cz/Networking/DSLAC68U/http://www.asus.com/cz/Networking/DSLN66U/

Kdybyste svůj problém trochu lépe popsal, možná byste se dočkal kvalitnějších odpovědí. Vůbec nic neříkáte o tom, k jaké síti se připojujete, jaké prvky v síti jsou atd. To se pak hodně těžko radí. Zkuste se zamyslet a popsat problém ještě jednou a trochu detailněji. Jinak opravdu nemá cenu Vám odpovídat.

Podobnou statistiku by ti mohl poskytnout tvůj router / modem. Nicmene:- hrani online her nema nic spolecneho s rychlosti internetu (do znazne miry) jedna se spise o tzv. latency - zjednodusene receno jak rychle se vyridi pozadavky a jak rychle se prijme odpoved na pozadavek.- stahovani je opet spise ovlivneno rychlosti zdroje (serveru ze ktereho stahujes), nez rychlosti tve vlastni linky. Dost casto je bottleneck prave rychlost serveru- neocekavej, ze dosahnes plne rychlosti pripojeni na wifi (muze byt zarusena i kdyz mas plny signal) mnoho serveru ma omezeni na "free" stahovani- pokud chces spravne odpovedi, pokladej spravne dotazy - nebud arogantni a pak se dockas vice informaci....

To byl spíše příklad, někdy je problém i s načítáním webových stránek. Pokud mi router nenabízí možnost měření využití, mohla by to vyřešit změna systému ?

Esesáčku, i když sem nacpeš ještě dvacet odkazů na síťový software, tak to bude pořád k ho*nu (ostatně jako většina tvých odkazů), protože síťový traffic se musí měřit v routeru, ne v koncovém zařízení (PC). No ale hlavně žes splnil denní normu plácání odkazů :D

Ne. Potrebujes kvalitni VDSL2 modem, ktery krome toho ze ti ukaze ty statistiky ktere chces tak umi i nastavit QOS a tim padem dat prioritu treba tem online hram a pak i kdyz nekdo mude stahovat tak hra pobezi bez lagu, protoze bude mit vyssi prioritu nez ostatni mistni provoz.

odpoved uz tady zaznela.

akeho systemu?K otazke.aky tam je modem / router.aka je topologia siete, je tam proxy na ktorej sa to bude merat?alebo nejaka getway?co to je problem. v com je problem? odozva? rychlost? v akych intervaloch, kolko PC je pripojenych robi to aj vtedy ked je len jeden pc v sieti toto su otazky ktore na nejake riesenie, aspon teoreticke treba.

"kdo všechno je připojený k síti"O aku siet ide? Tvoju domacu za routerom, kde je pripojena sestra s tabletom a mama hlada recepty na varenie z NB?Napis to lepsie.

Technici v O2 maju presne taky program aky potrebujes.Bohuzial za O2 je este dalsi kopec sieti, kym herne data dorazia na nejaky herny server.

Ale jo, netstat: https://technet.microsoft.com/en-us/library/ff961504.aspx - aspoň uvidí, kolik breberek si potřebuje prohlédnout breberkové zpravodajství.Pokud nedovede pochopit, že jediné místo je síťový prvek zabezpečující komunikaci LAN s WAN, pak jeho adminsistrace os nebude nic zázračného. On i ten síťový prvek může být úzkým hrdlem.