» Poradna » Programy

Program na správu pošty (Outlook, Thunderbird, etc.

Ahoj,chtěl bych Vás poprosit o radu. Používám, spíše zkouším používat Outlook a i Thunderbird.Můj cíl je mít všechny emaily a to od seznamu, centrumu, outlooku, gmailu na jednom místě, mám pracovní, osobní a tak. Jenže bych chtěl, aby to chodilo přes funkci imap, abych přečtený zprávy nemusel dvakrát mazat. Druhý požadavek je, jedna složka pro všechny příchozí pošty ze všech emailu.Strávil jsem s tím už spoustu času a vždy na něčem narazím. Outlooku nenastavím centrum přes imap, i přes vkládání všech možných nastavení dle nápověda centrum. Na Thunderu my zase u centrumu nejdou posílat zprávy, jen je to příjmá v imapu. U tiscali jsem to vzdal.Nevíte je nějaký správce nebo způsob, jak to provést? Jsem už zoufalý.Dík moc za jakýkoliv podnět

Odpovědi na otázku

sorry za nějaké chybky v textu, nebyl jsem přihlášen, tak mi to nejde editovat a po těch hodinách s outlookem jsem KO. Snad pochopíte oč mi jde.

Můžeš mít klidně POP3. A nastav si, aby se zprávy mazaly ze serveru jak potřebuješ (ihned po stažení do klienta, po smazání v klientovi nebo po určité době). Já mám nastaveno za 14 dní = výhodné pokud máš více zařízení a chceš mít maily dostupné na všech.

Díky za radu, to se nastavuje přes nastavení v emailu, nebo ve správci?

Thunderbird je v pohodě a IMAP na něm normálně funguje. Já jsem s ním spokojen.Mám vyzkoušený seznam, gmail i firemní mail... Centrum nepoužívám. Tiscali taky ne.Pokud nejdou odesílat zprávy, tak krom Gmailu (který používá vlastní SMTP server nezávislý na poskytovateli internetu = funguje snad všude) je nastavení SMTP závislé i na tom, od koho máš internet - např. O2, UPC atd. - pak se to nastavuje podle nich - bývá to v papírech k připojení - smlouvě nebo tak, případně ti to sdělí na podpoře poskytovatele připojení.

Dík za podnět, ale jak to bude když se připojím na net od jiného poskytovatele? To nepůjde ne? Doma mám O2, ale v práci je jiný atd.

to je právě problém SMTP - Gmail je asi jediný, který mi funguje k odesílání mailů i na služebních cestách a dovolené. Možná to umí i jiný poskytovatelé emailu, ale není to problém emailového klienta.Pokud se vyskytuješ na dvou různých místech pravidelně - tak se dá v Thunderbirdu nastavit víc SMTP serverů, ale musel by sis to měnit ručně. Nevím o tom, že by to šlo řešit jinak - tedy krom použití webmailu.

a jak bys na ně jako chtěl odpovídat? Ono totiž snad žádný klient neumí sesypat všechny maily dohromady a přitom na ně odpovídat z adresy a SMTP daného mailu. Možná by sis mohl zařídit Gmeil, všechny ty ostatní tam přesměrovat a Gmail nastavit v Thunderbirdu. Pak ti totiž bude odesílání pošty fungovat univerzálně třeba i na dovolené.

A nevíš jak udělat jednu složku pro všechny příchozí emaily?

Thunderbird je uplne v pohode, nikdy som s nim nemal problem.Inak na gmail sa daju presmerovat maili a budu chodit do jedneho a da sa tam riesit cez webmail a predide sa strate ako pri pop3. Imap je v pohode nechava spravy na serveriTiscali nastavitsmtp.tiscali.czimap.tiscali.cz

No ten je free jen pro 2 ucty...

jimmbo205 Máš naprostou pravdu.Když jsem jej vyzkoušel, tak jsem si jej zaplatil.V placené verzi je tuším 10 účtů. Stálo mne to asi 490,- Kč.Má diagnostiku a pod.Neznám lepšího mail klienta.

tak mně stačí ty 2

Není to tak dlouho co jsem něco podobného řešil také. Já to vyřešil tak, že se mi všechny emaily přeposílají do jednoho emailu a ten mám nahozený v Thunderbird. Já si to ale mohl dovolit, protože nepotřebuju rozlišovat na kterou mailovku mi to bylo posláno a odpovídám jen z toho "halvního", protože stejně chci, aby ho všichni postupně začali používat.Co se týká IMAP, tak Thunderbird ho zvládá naprosto v pohodě, pokud nějak kulhá je to vždy problém na straně poskytovatele mailu (za předpokladu, že není chyba v nastavení v Thunderbird).

Jsme naprosto spokojen s Windows Pošta na Windows 8.1 – je to přehledné, IMAP bez problému funguje a můžeš tam mít schránek, kolik a od koho chceš.

Osobně používám cca 2 roky Zimbra desktop.Dlouhou dobu jsem používal Thunderbird, ale Zimbra mi vyhovuje víc. Vyzkoušej a uvidíš. http://www.slunecnice.cz/sw/zimbra-desktop/

tak Zimbru jsem před časem zkusil taky a to rozhraní bylo pro mne hrozně nepřívětivé - myslím, že se mi ani nepodařilo přenastavit fonty ve výpisu mailů apod. a celkově mi to ovládání nepřišlo zrovna intuitivní. Možná to umí různé fičury, ale to GUI je dost děsné.

Hlavním plusem pro mne je vyhledávání v mailech. Např. klasické *něco* a hledá to všude. V thunderbirdu jsi to musel složitě nastavovat , že to má být v hlavičce,poli apod. Tady dám i více podmínek naráz např: *Novák* *Poptávka* *něco* do vyhledávacího řádku a je to.Práce s aliasem a podpisy je též skvělá.Synchro adresáře a kalendáře funguje dobře.(U thunderbirdu jsem s kalendářem Lighting měl problém s upomínkami událostí i po odkliku zrušit se upomínka události objevovala znovu).Tazatel hledá program na správu pošty, tak má na výběr další možnost.