» Poradna » Windows (a jiné OS)

Program na sledovani zmen v souborech na serveru

Ahoj vsem,neznate nejaky program, ktery by sledoval zmenu na souborech v case? Jde mi o ransomware, tedy jakysi vcasny hlasic poplachu - tedy omezit napr. pokud se zmeni do hodiny jednim uzivatelem vice jak 20 souboru, tak to posle mail, apod.Nemate neco takoveho?Neznate neco?Diky moooooc :)

Odpovědi na otázku

Dekuji za radu, ale detailne jsem prohledl a nic z toho mi nepovoli nastavit trigger napr. pokud se zmeni vice jak 10 souboru za 1 hodinu posli mail :) Takze nepouzitelne.

Kontaktuj a slušně požádej autora některé z těch aplikací aby ti napsal/upravil program "na míru". Pokud nabídneš rozumnou cenu, určitě rád vyhoví. A jestli je ti zatěžko pustit groš, zase až tak nutně to nepotřebuješ - to je zřejmé...

Libovolný profi bezpečnostní systém to zvládne.Lépe ovšem řešit prevenci než následky.A zálohovat.

Mno to samozrejme, ale co se spicim Ransomwarem, ktery se jeste neda detekovat AV a ruznejma dalsima toolama.A zalohovat vo tom ani po tom. :) cim vic tim lip.

Tak u systemovych souboru mi zmeny hlida OS a posila kazdy den report, u uzivatelskych souboru by se dal napsat maly skriptik, ale to by bylo zatezujici a pomale, ale dalo by se udelat neco s inotify (nebo necim podobnym) a hlidat si zmeny.Primarni asi bude otazka na jakem serveru/OS a o kolik dat/uzivatelu by melo jit.

no tak OS WS 2003-2012 a nejlepe cele disky :)

Aha, tak to bude asi narocnejsi.

Nemám, neznám. Ale obecně to asi nemusí moc fungovat. Protože než si někdo ten email přečte a zareaguje na to, tak už budou data stejně přepsaná.

Jde o to zjistit to drive nez to zjisti zakaznik :) A to ze jsou prepsana je vlastne fuk, v drtivy vetsine stacily shadow copies, ani jsem nemusel lezt do zaloh.

Dekuji ti, to vypada ze bych mohl zvladnout i ja:) Hlavne je to easy a step by step :)