» Poradna » Programy

Program na programování HTML

Ahoj potřeboval bych pomoct učím se programování html ale všude v navodech to lidi dělají v nějakém pspadu který mi nevyhovuje existuje nějaký jiný program na html ?

Odpovědi na otázku

Hledáš vývojové prostředí, alias IDE. Když zadáš do google HTML IDE, najde ti to desítky editorů, tak můžeš vybírat.Ale pokud začínáš, PSPad by ti měl bohatě stačit.

na vlastní psaní HTML kódu je PSPad dobrý. Pokud si chceš "rychlokvašeně" vyrobit webovou stránku metodou klikání myší a psaním ala Word, tak to do jisté míry zvládne třeba LibreOffice Writer/Web, nebo Nvu / Kompozer, ale skoro všechny tyhle programy nějak "prasí" kód a pokud to máš do školy, tak učitel obvykle dřív nebo později pozná, žes ho takhle oj*bal a že ten kód neumíš.

Poznámkový editor, note++ víc ani neznám. V podstatě je html prostý text, na to ti stačí cokoliv. Výrazně by pomohlo kdyby jsi napsal co od editoru požadujš, pak te se dá poradit konkrétněji. Popravdě o moc lepší editor jak pspad asi stejně nenajdeš. Na pspad jsi narazil ve většine návodů ? Ono to ale taky má svůj důvod proč ho používají.

Co ti na něm nevyhovuje? HTML je obyčejný text, takže se dá tvořit klidně i v notepadu. Ale PSPad ti to výrazně zjednoduší automatickým formátováním atd.

No můj anti vir mě do toho nepustí... A když se to zapne po vypnutí anti viru vypadá to úplně jinak než v navodech

a stáhls instalačku přímo z domovské stránky programu?http://www.pspad.com/cz/

Ano

a jak to teda vypadá, když ne takhle?http://www.owebu.org/img/software/pspad/prostr... screenshot můžeš nahrát třeba nahttps://jpeg.cza dát sem odkaz.

Řekl bych, že než se začneš učit programovat, měl by ses naučit základní obsluhu Windows, tedy nainstalovat normálně program. Tohle je celé nějaká blbost.

Obsluhu windows zvládám ale mám anti virak norton a když to nainstaluju a pak po restartu se to samo zapne prostě to napíše že odstranili jsme hrozby a pak se to nespustí nebo je to celé bugle , a tak po každém projektu musím reinstalovat a já anti virak musím mít zapnutý nebo spíš on se neptá a sám se zapne

V tom případě hoď ten Norton pryč, evidentně nefunguje.

Funguje je předinstalovaný v pc a má instalcku která se sama zapne když to odinstaluju a tu nemůžu odstranit Proto že i když mám správce atd.. tak mi to nepíše ze nemám oprávnění

Takze obsluhu moc nezvladas, kdyz to nedokazes zabit a odinstalovat. A jestli si to nedokazes ani vygooglit, tak se programovat nenaucis

Už dobre funguje mi to odinstaloval jsem ho našel jsem tu instalačku a dal jsem jí pryč pršet ip bit unistaler

Na HTML bohatě stačí Sublime, VS Code a nebo třeba Brackets. Všechny zmíněné editory nabízí rozsáhlé možnosti customizace, takže si je můžeš libovolně přizpůsobit (skiny, doplňování syntaxe, kontrola kódu atd.).

Zkusím děkuji

Programovani HTML zni vtipne :) Casem zjistis, ze PSPad nebo notepad jsou super nastroje. Ale na zacatek bych ti doporucil eclipse nebo Sublime

Chápu problém je že mě ten pspad nejde ani z oficiální stránky

V tom případě máš totálně rozdrbaný systém. Takže bys měl začít tím, že si ho zprovozníš, aby normálně fungoval.

Já jsem na svůj začátek a naprogramování firemních intranetových stránek použil Microsoft Expression Web. Je to už starší, nicméně je to zdarma ze stránek Microsoftu, a dělá se mi v tom docela dobře. Umí to i WYSISYG, ale to nepoužívám, píšu to normálně v integrovaném texťáku, ten je fajn tím, že rovnou upozorní na nějaké chyby v syntaxi, neuzavřené tagy atp.

Mám tam překlep: WYSIWYG je správně.

HTML opravu NENÍ programování, ani to není skriptovací jazyk. To je k tomu na hony vzdálené.

Nevěděl jsem jak mám zformulovat otázku tak jsem to napsal nejsem žádný pro a očekával jsem že většina pochopí na co se ptám ;)

Však se tu nikdo jinej nenaváží, jen to už nikde nikdy neříkej ... HTML je značkovací jazyk, drž ho čistej, vzhled dělej čistě v CSS, pak se mrkni po JS, aby si udělal něco dynamického u klienta a pak třeba na PHP a MySQL, aby si byl schopen vytvořit plnohodnotné stránky.

Však to nebylo navážení, ale prosté konstatování. Mluvit o HTML jako o programování prostě není dobrý nápad. Sice každý pochopí o co mu jde, ale je to jedna z věcí, která by se měla uvádět na správnou míru.

Roky jsem psal v Poznámkovém bloku (nejen HTML, ale i PHP a JS), ale přechodem na PSPad jsem se stal podstatně efektivnějším. Pak jsem objevil Notepad++, který jsem potřeboval zejména pro otevírání velkých souborů, což PSPad nezvládal.Nakonec jsem přešel na plnohodnotné IDE - NetBeans a dnes bych se k Poznámkovému bloku určitě nevracel.Doporučuji začít rovnou s NetBeans ačkoliv se může zdát na začátku dost složité a nepřehledné + ještě se nauč verzovat soubory pomocí Git - budeš se moct pak jednoduše vrátit ke staršímu kódu, kdyby se něco pokazilo.

HTML není programovací jazyk

Na html, stejně jako na cokoliv jiného, jedině vim.