» Poradna » Programy

Program na přejmenování EML souborů

Zdravím, existuje nějaký program, který by byl schopen z obsahu EML souboru zjistit údaje (odesílatele, datum doručení, příp. předmět) a tyto informace promítnout do názvu souboru? Případně lze nějakým způsobem hrmodně vyhledávat v obsahu souborů EML? Řeším situaci, kdy mám větší množství souborů EML, které jsou pojmenovány podle předmětu zprávy. Potřeboval bych ale, aby šlo snadno vyhledat zprávu z určitého dne a od konkrétního odesílatele.Předem všem děkuji

Odpovědi na otázku

měl by to umět "KuKnet FileRenamer" z MS Storu

Ahoj Honzo,poud .eml umistis do indexovaneho umisteni, budes moci vyhledavat dle potrebnych kriterii primo z Windows. Mrkni se na advanced search query syntaxMP

Viz dotaz: chce údaje zjistit ...a tyto informace promítnout do názvu souboru.

Ne. Jde o " ... lze nějakým způsobem hrmodně vyhledávat v obsahu souborů EML? ... "- tzn. prejmenovani .eml na snadno prohledavatelne nazvy je IMHO jeden z postupu ktery tazatele napadal, aby se mu lepe vyhledavaly maily (nevi, jak hledat dle obsahu, tak jej chce promitnout do nazvu, kde heladat umi)MP

Ahoj, pravdu máte vlastně oba - omlouvám se, napsal jsem dotaz trochu nešťastně. Cílem je přejmenovat soubory (aby to mělo nějakou "kulturu" a nebyl v tom bordel) i vyhledávat. Neuvědomil jsem si, že vyhledávání hapruje, protože jsem se dřív vrtal v nastavení indexace (blbá chyba). Každopádně děkuji - pomohlo mi to uvědomit si kde je zakopaný pes

EML můžeš importovat do mailového klienta a v něm řadit, vyhledávat a prohlížet jak si vzpomeneš. Do Outlooku je na import free plugin, Thunderbird to umí sám.

Jak uz jsem psal: windows umi indexovat eml.Takze hledani pomoci advanced query syntax nad indexovanym adresarem s .eml soubory, napr:from:karel has:attachment after:1.03.2022 subject:fakturaje zcela okamziteMP

jo a když si to importuje do mailovýho klienta tak to má i seřazený a nemusí nic hledat..

JJ, to mas samozrejme pravdu.Na druhou stranu i pruzkumnik umi pracovat napr. s Date received, To address, From Address. Staci si zobrazit tyto sloupce a radit dle nich. Coz si myslim odpovida opet na puvodne nevyrceny tazateluv dotaz jak v tom nemit bordel :)A abych pravdu rekl, stare maily archivuju zasadne v eml, je to nejcistsi format bez potreby jakehokoliv prostrednika typu obskurni uloziste mailoveho klienta. Vse je v OS.MP