» Poradna » Programy

Program na pravidelný test rychlosti připojení (á 15 až 30 minut)

Poradíte program na testování rychlosti připojení v předem nastavených intervalech? Představuji si tak 15 až 30 minut. Nalezl jsem JDs Auto Speed Tester, ale nějako mi nefunguje :(Díky

Odpovědi na otázku

Unifi controller ve spojeni s Unifi Security Gateway, nastavitelny interval 1-49minut

Ukazuje nezmysly

Podle mě to měří celkem přijatelně. Naměřilo mi to 8.2Mbit down a 7.5Mbit up. Vzhledem k tomu že mám wifi 8/8 Mbit tak bych řekl že to odpovídá skutečnosti. Ale je fakt že ty gigabitové přípojky každý měřák nedává.

https://s22.postimg.cc/oday3whmp/speedtest_antik... - 5,3 vs. 17. Pripojenie je kabel a potom ISP má 5 GHz wifi (dedina, takže sieť prázdna). A to ešte nie som na maxime. 99% mám rýchlosti blízko 30 Mb/s

Naco je dobre take testovanie kazdych 15 minut?Graf rychlosti je dostupny vzdy ked sa nieco stahuje.

Třeba k tomu, abych vyzkoušel nové připojení a zjistil, jestli rychlost během dne kolísá, jak pravidelně a jestli takové připojení mi poté bude vyhovovat nebo mám jít ke konkurenci. Nyní je na celém domu k mé síti připojen jen jeden počítač, tak chci využít toho, než sem nastěhujeme celou domácnost, pak už měření nebude tak jednoduché...

Zalezi od technologie akou si pripojeny do internetu. Najhorsie je na tom pripojenie cez nejaku antenu. Co ked to bude kolisat az ked sa vsetci nastahuju a to este nepravidelne?

Už aj Ty voláš routerboard anténa? Ježkovy voči....

Ono sa laikovi tazko vysvetluje co je to bezdratovy klient. Volakedy davno bolo na tejto poradni zvykom oddelovat uplne laicke dotazy od tych serioznejsich. Skoda, ze to zlucili do jedneho.

Koľko je tu tých serioznejších? A radšej použijme reálny názov, aby potom BFU v IT obchode nepýtal anténu a potom sa tu pýtal ako to zapojiť do routera, keď to má len koaxialny kábel a v návode píšu, že je to na 470 - 790 MHz

A aký a od koho máš internet! Hlavne mi povedz tvojho providera čo ti dal internet zo 100% deklarovaným pripojením ! potom dole s klobúkom, pane! A ak máš WIFI , tak zabudni na všetko a buď rád , že si rád*! Lebo prvá je optika , potom je metalové pripojenie a nakoniec, keď už nič iné nie je , tak WIFI a na konci sa plance satelitný internet! .

prave ze je na vesnici bud bezdrat nebo druha alternativa je T-mobile "pevny " pres LTE...stejna cena, T-mobile celkem chvalenej skrz tuto variantu, kdy pri tarifu nejakych 20 Mbit neni agregace jako u klasickyho providera..

K čemu je to dobré? Samozřejmě, že k ničemu.

Aby výsledky z takového programu k necemu byly, nesmel by na tom pocitaci byt zadny sitovy provoz (a nejen na tom pocitaci, ale v cele LAN). Pokud bude, budou výsledky nesmyslne. Proto takovy program bude k nicemu.

este jedna vec: ked bude mat server voci ktoremu to testuje, nejaky problem (vysoka vytazenost a pod.), tak mu to riadne skresli vysledky.

Ve zvoleném intervalu spouštěj a loguj:- na linuxu: wget -O /dev/null http://speedtest.wdc01.softlayer.com/downloads/test10.zip- na win (po doinstalování): wget -O null http://speedtest.wdc01.softlayer.com/downloads/test10.zipSoubor test10.zip má 10MB, dá se stahovat i test100.zipVýpis je v kilobajtech, na linuxu funguje přepínač --report-speed=bitsGraf si z výstupu budeš muset udělat sám.