» Poradna » Programy

Program na nahrávání hudby z kazet do počítače

Pomocí záznamu zvuku z windows mi jde nahrát pouze několikasekundový šot (asi 60s).Jaký program (a kde ho sehnat) by jste doporučovali pro delší zvukové záznami z kazety (analogový vstup zvokovky).Díky moc za Vaše tipy.

Odpovědi na otázku

Celkem jakýkoli program , umí to i většina přehráváčů, vás ale bude zajímat především další zpracování , protože takový záznam nebývá příliš kvalitní.Zkuste Soundforge 4,5, nebo Goldwave, jenom mám tokový nepříjemný pocit, že to nebude zrovna zadarmo.Použitelná alternativá bývá také software dosávaný ke zvukovým kartám Creative a pod.K Live je dokonce zmiňovaný SF, sice XP, ale je.

Používám LP ripper, který to umí bezkonkurenční věc - stáhne ti to nikoli do jednoho velkého wavu, ale dle pauz automaticky co skladba to soubor. Nebo do jednoho wavu a pak si jenom ručně zadáš nebo potvrdíš časy skladeb. Další zpracování pak dělám v GoldWavu (odstranění šumu, lupání) a na závěr do MP3. Pokud je kazeta dobře nahraná z CD, stačí na to to jen LP ripper. Najdi si ho třeba na Yahoo.com

Vector to utrefil okamzite.Je to jeden z nejlepsich zvukovych editoru,taky jsou na to patricne pysni. To placeni je samozrejme neprijemne,500 $ je celkem dost,nebudu radit,kde se da stahnout plna verze(pri trose hledani to neni velka prace). Sonic Foundry ma ovsem nabidku DEMO verze(ma neco kolem 7 MB),za jednoduchou registraci si jej muzete stahnout. Muzu Vas ujistit,ze je plne funkcni,zadna trial verze,zadny pridany sum do nahravky. Zakladni editacni funkce umi,dozvuk,konverzi v jine formaty vcetne *.ram nebo zpet(jde o 12 konverznich formatu v teto verzi),o *.wav ani nemluve.Upravite tempo,zabarveni tonu,zakladni filtry,odklikate lupance. Plnou verzi sam vlastnim(originalni za penizky),ta toho umi pochopitelne mnohem vice,temer vse se ale odehrava v Direct X pluginech(odsumeni,konverze VST - DirectX a zpet,16 typu equalizeru-exponecialni funkce a dalsi...je toho moc). Urcite nebudete zklaman DEMO verzi,zaroven si tam stahnete Siren Jukebox s jejich novym bezztratovym kodekem pro *.wav soubory. Zdravim.

obsahuje i aplikaci Spin Doctor, který umožnuje výslednou nahrávku rozdělit automoaticky podle tichých pasáží nebo na určitý počet dílů a to celý ještě upravit, aby to mělo přiměřenou hlasitost, do jisté míry lze i potlačit šum. TAk dobrý jak již uváděný program není, ale je velmi snadný na použítí a já jsem s ním spokojen.

Zkus Cool Edit 2000 - http://www.syntrillium.com je to docela good program. nebo GoldWave 2.1umí i Noise reduction.