» Poradna » Programy

Program na malware ?

Dobrý den, mám poslední dobou problém s notebookem. Myslím že se jedná o malwer. Samovolně se mě instalují programy, tenhle vir již jsem odstranila včera přes antivir (po kontrole napsalo že tahle hrozba byla odstraněna) ale stále nějaký virus přebývá v mém notebooku. Nedovoluje mě hrát hry kde je proti hackerská ochrana (o žádné hacky jsem se nesnažila). Co přesněji hra píše: 19:13:13: Note: File blocks can be ignored if they don't cause problems with the game.19:13:13: [INFO] Blocked loading of file: "\??\C:\Users\UIVATE~1\AppData\Local\Temp\bk6773.tmp\p1481542186am.sys".Jaký program prosím doporučíte na odstranění malweru či toho oného problému co mám? Děkuji :)

Odpovědi na otázku

zdravím ,stáhněte si program HijackThis http://sourceforge.net/projects/hjt/files/latest... 1.Na systémovém disku si vytvoříme složku Hijackthis , stažený soubor vložíme do teto složky 2.Spustíme HijackThis a v okně programu klikneme na lištu- Do a system scan and save a logfile a počkáme...3.Po chvíli vám vyskočí okno Poznámkového bloku s výpisem HJT. Tento výpis zkopírujeme (CTRL+A a CTRL+C) a vložíme (CTRL+V)vysledek pošlete na sem na mail kasper@inmail.cz

už jsem poslala email :)

https://www.hijackthis.de/tu máš automat na kontrolu, pri x64 bit OS naznačuje chyby. Skončila podpora,

Dle mého názoru je jakákoliv snaha o odvirování systému naprosto zbytečná. Nikdo poté nemá na 100% jistotu, že je systém čistý.. Takže je to naprostá ztráta času.. Jestliže je podezření na zavirování systému. Sytém je pomalý, občas má tendenci zamrzat apod, pak nej řešením je zavedení systému zdravé zálohy, která byla v minulosti vytvořena a je uložena někde na externím disku. Pokud záloha není, pak je nejvhodnějším řešením přeinstalace celého systému. Nevolil bych ani využít možnosti obnovení systému návratem do bodu obnovení k datu, kdy byl systém v pořádku. Ani toto nemusí být funkční na 100%.. Osobně takovému řešení absolutně nevěřím..

Systém nezamrzá ani nic jiného šlape v pořádku stále. Jen nejde ta hra jelikož má speciální (anti hack) nebo něco takového. Dřiv to jelo ale teď z ničeho nic tohle.

Vzdyt ti to ukazuje cestu k tomu bordelu,tak jdi tam a smaz to.\C:\Users\UIVATE~1\AppData\Local\Temp\bk6773.tmp\p1481542186am.sys".

To jsem jako první udělala. Ale ve složce Temp jsem tenhle soubor nenašla. Proto sem píšu o radu

No to si musíš tak dat zobrazit skryte slozky.Ovladaci panely moznosti slozky zobrazeni a tam dej zobrazit skryte slozky.

po reštarte má temp znovu zasvinený.

adwcleaner.exeJRT.exe

Jestli máš vyčištěno, můžeš ignorovat, pokud ne, skoč si sem.RSIThttp://forum.viry.cz/viewtopic.phpFRSThttp://forum.viry.cz/viewtopic.phpŘid se podle návodu. FRST skener je doporučovanější.

Oba to jsou scanery, FRST navic i likvidator podle logu. V rukou zkusenych v drtive vetsine pripadu lepsi nez klasicky AV, jenze neni to delano pro normalni uzivatele. V tomhle pripade zkusit MBAM a pak se uvidi.

Nebude chyba v Registrech? Co to tak projet CCleanrem?

Může být, na tom foru to poznají. Pokud nic o registrech neví, nepoužival bych žádný čistič registru.

Ccleaner je celkem jednoduchý program pro začátečníky... potom jedině cmd.

CCleaner dokáže smazat klíče z registru, které jsou potřebné, aby vše fungovalo, jak má. Vím to z vlastní zkušenosti, tak dlouho jsem s ním čistil registr až jsem musel počítač přeinstalovat. Ani ostatní mazání není úplně OK. Ve výchozím nastavení maže např.dump soubory či vysype koš(což pro některé lidi by byla katastrofa). V tomhle případě je ale chyba na straně uživatele. Má si prostudovat nějaké návody, než začne čistit.

Navic, jestli je treba polozka ve startovacim registru odkazujici i na podezrele vypadajici umisteni (pozna clovek, ne automat bez inteligence) a odpovidajici soubor na tom miste je, tak je to pro CCleaner v poradku.

Ocekavam, ze tam chyba bude - vetsina smejdu se zapisuje prave do startovacich registru. Vyjimku tvori nekteri MBR smejdi, ti co se rovnou hodi do slozky po spusteni a pak to, co nahrazuje systemove soubory nakazenou verzi (posledni dobou vzacnost).

Malwarebytes je taky dobry. Vyzkousej

Zkus vyčistit registry, myslím že anticheat ti neidentifikuje malwere.