» Poradna » Programy

Program na kopírování složek s dlouhými názvy na externí disk

Zdravím.Potřebuji zkopírovat na externí disk složky s velmi dlouhými názvy. Při přímém kopírování vyskočí hláška ,,Názvy souborů jsou pro cílovou složku příliš dlouhé"V rámci počítače to do jiného umístění překopírovat jde , ale na externí disk už ne.Existuje nějaký program (nejlépe zdarma) , který to dokáže?Díky za radu.

Odpovědi na otázku

Ze zvedavosti, muzes mi nejakej ten nazev ukazat? :D

Připadá mi, že někteří lidi píšou informace ne dovnitř souboru, ale do názvu.

Ano, to jsem přesná já. Ale mám perfektní přehled, na co je který soft

Jsou to ,dříve zdigitalizované nahrávky z magnetofonu. Pro snadný přehled jsem v názvu složky vypsal názvy skupin. Některá nezkopírovaná složka má až 150 znaků.Když jsem to měl v PC , tak mě to vyhovovalo. Když jsem si to teď chtěl pro jistotu zazálohovtt , tak jsem narazil na problém.

"Některá nezkopírovaná složka má až 150 znaků."no to si snad děláš prdel

Takže názvy všech skupin z celé stopy? Stejně asi nahrávku budeš stříhat, tak to udělej rovnou, včetně přejmenování částí.

Nebudu stříhat. Chci mít celou stopu a kliknout si , kde budu chtít poslechnout vybranou část.

Pak dej všechny soubory do rootu disku, jak už ti radili kolegové, a můžeš do názvů ještě sto znaků přidat.

Díky.Zkrátil jsem název zálohy a název složky s nahrávkama a už to funguje.Už jsem se vešel do celkových 250 znaků.

fgerwger

Neexistuje. Pokiaľ súborový systém nepodporuje tak dlhé názvy súborov, tak ich tam proste nedostaneš. Más dve možnosti, buď zmeníš súborový systém na taký, ktorý podporuje také dlhé názvy, napríklad na rovnaký aký máš na PC alebo proste skrátiš názvy súborov....

How do I copy long filenames in Windows 10?Windows has a limitation where the entire path to a file cannot be over 255 characters. Microsoft has a command line copy program called "Robocopy" (Robust Copy) that can copy files without this limitation. ROBOCOPY will accept UNC pathnames including UNC pathnames over 256 characters long.How do I copy long filenames in Windows 10?To enable this perform the following:1) Start the registry editor (regedit.exe).2) Navigate to HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\FileSystem3) Double click LongPathsEnabled.4) Set to 1 and click OK.5) Reboot.Alebo použi TotalCommander.

Pak ten externí disk přeneseš k jinému počítači nebo třeba k TV a nepřečteš ho.Některé aplikace mají vnitřní limit délky souborů, takže opět taková data nepřečtou.Taky ti ten disk může zhavarovat a budeš mít problémy s obnovou souborů.Já bych dal od něčeho takového ruce pryč a raději si zorganizoval data, aby mi stačilo těch 250 znaků.

Zkus soubory kopírovat na externí disk do "co nejvyšší" složky. Při výpočtu maximální možné délky názvu souboru může také hrát roli délka názvů nadřazených složek souboru. Souborový systém na externím disku by měl být raději NTFS, než FAT32.

Přesně tak, když bude kopírovat složku c:\data na externí disk do složky x:\data a bude tam mít shodný souborový systém, tak to musí jít. Ale když do bude kopírovat do složky x:\dlouhá_cesta\data, tak už může narazit.

Díky.Zkrátil jsem název zálohy a název složky s nahrávkama a už to funguje.Už jsem se vešel do celkových 250 znaků.

Jaký filesystem je na tom externím disku? To je naprosto základní informace. Proč ji tajíš?

Je to NTFS

Je rozhodně nejrozumnějším řešením názvy zkrátit, už jen kvůli přehlednosti. Ovšem pokud třeba ty názvy vyžaduje program, který se složkami pracuje (což si nemyslím), tak potom je problém v tom, že máš už dlouhé i názvy složek na tom externím disku, pod které se pokoušíš nakopírovat ty složky z počítače. Tak je zkrať a pak ti to nebude skákat. Ale mám podezření, že máš v názvech složek nějaké zbytečnosti a nesmysly, které tam nepatří, jak jsem kolikrát zažil, že si lidi do názvu složek a pak i souborů psali vyloženě slohové práce s popisem rodinných fotek, které ve složce měli. Nic takového do názvu složek a souborů nepatří. Má to být jen nějaký stručný popis, jako třeba datum a jedno dvě slova popisu. Ne žádné "vyprávění"

Nemám možnost to teď vyzkoušet, ale už jsem to to kdysi kopíroval pomocí Total Commanderu nebo Altap Salamanderu. Jedním z nich to jde.Samozřejmě lepší možnost je zkrácení názvů a cest.

Ano, funguje to s TC. V případě, že je název souboru delší než 256 znaků, zastaví kopírování, upozorní a zeptá se, zda ho chceš zkopírovat. Buď název souboru zkrátíš, nebo dáš kopírovat. Při dalším kopírování z externího - "někam", bude ale tam, kde je teď. P.S. Předpokládám, že uživatel snad nemá všechny názvy souborů s takový "zvěrstvem".

Skúste Fast copy

TotalCommander umí pracovat se soubory kde délka jména + cesty překročí limit, ale není to řešení. Protože hned poté přijde zneuživatel s dotazem jak to zvěrstvo dostat na CD/DVD Nejrychlejší je zkrátit názvy adresářů (ti ... do dávají do několika vnořených s názvy o délce pohádky) a pak zkrátit jména souborů. Ale dlouhodobě jedině zpracovat uživatele aby pojmenovávali soubory a adresáře kratšími jmény (zlatý DOS s 8.3

" Potřebuji zkopírovat na externí disk složky s velmi dlouhými názvy. "Ujišťuji Vás že NEPOTŘEBUJETE mít názvy takto dlouhé. To že to tak používáte, je jen Vaše lenost a neschopnost.Osobně jakmile někde vidím název cesty k souboru ve tvaru Tohle_jsme _kdysi_někdy_prop_někoho_něco_dělali\Dokumentace_projektu_firmy_vomáčka_a_spol\Moravská_Třebová_2022\2022\Leden\31_1_2002\Novák\WORD_Souborytak se mi otvírá kudla v kapse

Já naopak věřím, že možná POTŘEBUJE. A vůbec to nemusí být jeho leností, nebo neschopností. Stačí, aby se jednalo např. o uložené webové stránky s dlouhým názvem.

je škoda, že toto v defaultu neřeší už browser a nezkracuje dlouhé názvy, protože pak laik uloží stránku typuVelmi_dlouhá_pohádka_o_vlkovi_a_Červené Karkulce.htma později pak problematicky řeší ten dlouhý název. Obvykle to jde vyřešit otevřením uložené stránky v browseru a přeuložením pod kratším názvem (pokud nejde nebo není řešením to uložit znovu z online zdroje), ale je to pruda.

To by me mohl vzit cert, kdyby browser nebo system sam delal, co si mysli, ze je to pro me dobre. Oh wait, Windows! :DKdyz tu stranku ukladam (kdybych ji teda ukladal), snad se me zepta, ne...?

Prvořadě bych se podíval, zda ty názvy souborů nejde zkrátit - pokud jsou to samostatné dokumenty ap. tak určitě ano. Problém dělají nejčastěji uložené webové stránky, které se uloží s dlouhým názvem a přiřazená složka obsahuje další soubory.Každopádně s tím prostě bude vždycky problém. Eventuelně mne napadá - pokud jde jen o přenos těch dat jinam - to prostě zabalit do ZIPu, pak teprv hodit ZIP na exterák a rozbalit zas až na cílovém PC.

Ale pri rozbalovani bude nanho windows opat kricat ze ma dlhe nazvy suborov.Doma pracujem s tisickami suborov, to ze prekrocim 256 znakov sa mi stane tak 1x do roka, TC to skopirovat vie, suborovy system NTFS aj ExFAT s tym nemaju problem.Ale odporucam nazvy skratit, ked ja s tym nemam problem pri 15000 suboroch.Da sa to aj za jazdy pri skopirovani total commanderom. Najprv pustit kopirovanie, on na konci sa spyta na tie dlhe nazvy. Potom to zrusit a ostanu len tie s dlhymi nazvamy. Nasledne sputit synchronizaciu priecinkov a tam sa mu ukazu tie problematicke, a daju sa premenovat.V skutocnosti ale windows s tym nema problem, len programy. Kupovivu stale sa najdu programy v roku 2022, ktorim vadi diakritika alebo medzera v nazve suboru.Potom aby clovek mal nazvy suborov ako 100 rokov za opicami, v DOSackom formate

Ne, jestli to u něj na PC neřve a má to řekněme v C:/Uzivatel/Dokumenty, tak to na druhém PC půjde do ekvivalentní složky rozbalit taky (pokud nemá moc dlouhé uživatelské jméno ap.).Podstatné ale je, že nebude muset řešit, kam to dát na exterák a může ten ZIP dát třeba do desáté vnořené úrovně složek, kam by se ty soubory samotné už dát nedaly.

Total Commander to umí zkopírovatPS: Byly časy kdy soubory měli délku 8.3 znaky :) a tobě jich nestačí ani 250.

No format 8.3 by som naozaj nechcel, to je v dnesnej dobe absolutne nepouzitelne. Do 8 znakov sa nezmestia ani trocha dlhsie mena alebo priezviska. Ak si mal v zlozke stovky suborov, a aspon cast nazvu musela byt rovnaka, tak komfort isiel do p*dele. Napr. nazvy schem schema_zdroj_12V_01.pdf sa tragicky zobrazoval ako schem~01.pdf, dnes nepouzitelne.Ale sam tych 256 znakov viem vyuzit, do nazvov si davam najdolezitejsie TAGy. V total commanderi sa to potom lahko vyhlada, alebo ked neviem kde to je, pomoze super kombinacia CTRL+B alebo CTRL+SHIFT+B, toto je v TC na nezaplatenie.

8.3 není žádný problém, chce to jen myslet při ukládání a při vymýšlení struktury složek.

Soubory s dlouhými názvy zabalit do archivu, archiv zkopírovat na externí disk.

Je třeba si uvědomit, že limit není jen na název toho souboru, ale na celou cestu. Takže když je nakopíruješ rovnou, tak se ti tam pravděpodobně i vejdou. Takže místo např.:F:\Záloha_mojí_práce_ze_dne_01_01_2022\firma_XXX\blablablabla\To dej rovnou do:F:\

Nesouhlasím... tedy s tím formátem datového razítka v názvu začínající dnem respektive měsícem. To je opravdu strašná prasárna. Kdo se pak v tom má orientovat, např. 01_01_2022, 01_02_2017, 01_03_2019...

Presne - ma to bejt "yy-mm-dd". :D

ideálně i bez těch pomlček.

Já zásadně používám (na verzování, například u Excelu): yy.mm.dd hh-mm-ss

na verzování se zásadně používá např. Hyperbackup nebo Drive v Synology - ukládáš pořád stejnej soubor, ale zálohovací systém sleduje a ukládá změny. Ty se pak můžeš libovolně vrátit X dní, týdnů nebo měsíců k verzi v čase.Elegantní, spolehlivý, funkční ...

Ne, na to mám v Excelu vlastní tlačítko (nebo také mohu použít pravý dvojklik, který mám ošetřený přes Win API), takže se mi Excel sám uloží a přidá datum a čas. Velmi praktické ...

To jak ma kterej soudruh radsi, ja jsem narazel na nesmysl zacinat dnem nebo mesicem - jak to potom podle data v nazvu radit.

To je kvůli tomu, že na ext. disku to máš hlouběji zanořené, jméno je povolené něco kolem 255 znaků a počítají se do toho i nadřazené složky (celá cesta).Ještě horší situace je na optických médiích, existuje sice speciální vypalovací soft: Prassi PrimoDVD - umí pálit delší názvy než běžný vypalovací soft, ale zase pro změnu podporuje málo značek a typů vypalovaček. Například podporoval dříve starší Plextory, ale později novější Plextory už ne, i když jsem se stavěl na hlavu, tak jsem to ničím neoblafl.

Ověřený příkaz robocopy:https://docs.microsoft.com/en-us/windows-server/admi... Zvládl i hrozně dlouhé názvy na serverech, kdy uživatelé si nazývají složky a soubory celými větami s českou diakritikou. Běžný copy příkaz ořezával a odhazoval.Je k tomu grafická nadstavba programem SW RoboMirrorhttp://robomirror.sourceforge.net/Ale s tou zkušenost nemám.