» Poradna » Programy

Program na kontrolu povrchu oddílu disku

Zdravím, existuje program na kontrolu povrchu oddílu disku. Vím o HD Tune, ale ten kontroluje pouze celý disk a já potřebuji jen určitý oddíl.

Odpovědi na otázku

Program je správný, vy jste vadný a chcete naprostý nesmysl!

Jsem vadný asi jako ten, co chce naformátovat oddíl a je mu nucen formát celého disku. Važ slova sokole!

Chkdsk jednotka: /F /RPripadne pravym na jednotku, vlastnosti, zalozka kde je scandisk a tam zaskrtni oprava automaticky a kontrola povrchu ci jsk to tam je. A mas to.

Požadavek je zcela nesmyslný. Hezky zkontroluj celý disk. Pokud tam budou chyby, můžeš ho vyhodit. Nebo si snad myslíš, že ho můžeš takto provozovat? Ale na druhou stranu, jsou to tvoje data o která přijdeš...

http://www.zive.cz/poradna/pripojeni-ssd-ide... V případě tohoto jedince je to zcela zbytečné.

Že já blbec jsem sem lezl, když vím, že se tu v době Bohnických vycházek ukájí takové hovado, jako je "ms". Zeptám se jinde.

Forma odpovědi bude jinde možná jiná, ale obsah musí být stejný.

Kouká, že je tady každý vševěd. Vy neznáte program ze všech Windows "chkdsk" a jeho možnost kontrola povrchu oddílu disku? Ne? Tak neraďte kraviny. Já jen hledám program, co umí tuto kontrolu zobrazit graficky. Pokud jste tak vševědoucí, že si dovolíte s určitostí tvrdit, že takový program neexistuje, nemám tu opravdu co dělat.

To bude tim, ze pletes pojmy a dojmu. chkdsk nekontroluje povrch disku, ale konzistenci souboroveho systemu. To v ramci diskoveho oddilu dava smysl. Kontrola povrchu disku ne.

"dojmy", samozrejme

Jiří, ještě přívlastek "průjmy" (pojmy-dojmy-průjmy) a je to celý... To je zas sranda tady...

Prastarý scandisk uměl obojí, ale ne oddílu, ale disku.

Tak naposledy:Disk (resp. diskový oddíl, např. "C") - vlastnosti - nástroje - kontrola jednotky:možnosti:- automaticky opravovat chyby- vyhledat a pokusit se obnovit chybné sektoryA já potřebuji grafické zobrazení pokud byly chybné sektory nalezeny a opraveny/neopraveny.Je tak těžké to pochopit?

Tento nástroj (chkdsk) vztváří po každé kontrole log. Takže se stačí do něj podívat. Tam najdeš co našel a opravil/neopravil. Tento nástroj však pracuje pouze na úrovni souborového systému. V žádném případě nedokáže opravit fyzicky poškozené sektory..

Nástroj HDTune vadné sektory detekuje, umí je graficky zobrazit, vypíše jejich adresu.

Doporucuji zahranicni forum, tam na vas hned nebudou rvat, cesi jak je zde nazorne ukazano nejsou zrovna moc mili lide. I kdyz pokladate nesmyslnne dotazy tak v zahranici jsem jeste nevidel ze by vas za to zacal hned nekdo ponizovat.

Již jsem našel, co jsem hledal. Téma považuji za uzavřené.Tak umělci koukejte:http://www.napocitaci.cz/Přesně to, co hledám. A pak, že nejsou

Přístup zdarma k tomuto dokumentu mají pouze registrovaní uživatelé portálu NaPočítači.cz.Na to ti kálí bílý pes Goro.

Já to otevřel přes Google a zobrazilo se to celý. Opravu jsem již zveřejnil. Podotýkám, že uvedený program umí, co potřebuji, tj. kontrola povrchu diskového oddílu v grafické podobě. Tak co Kamile "ms", už žádná připomínka?

Aha, ono je to pro neregistrované nečitelné.Text obsahu je tedy tento:Kontrola diskového oddíluKromě různých manipulací s diskovými oddíly dovede Partition Master také zkontrolovat jejich stav. Použijte k tomu buď kontextovou nabídku vyvolanou pravým tlačítkem myši nad diskovým oddílem, nebo oddíl prostě označte a podívejte se na funkce zobrazené v levém panelu. Obojí vám nabídne stejnou sadu funkcí.Pro kontrolu diskového oddílu je určena funkce Check partition. Nezvolíte-li jinak, tak standardně provede tři typy testů. Zkontroluje správnost nastavení vlastností diskového oddílu, spustí systémový nástroj Chkdsk pro kontrolu chyb v souborovém systému a po jeho zavření pak pokračuje testem povrchu disku.

"...a po jeho zavření pak pokračuje testem povrchu disku..." což v překladu znamená_: "Povrch CELÝCH ploten." On jaksi firmware nemůže tušit, jaké je logické rozdělení a je mu to vlastně šumafuk.

Aha, víš, že máš možná pravdu (přiznávám), to mě nenapadlo. Bude to chtít asi otestovat v praxi. Ten program naštěstí mám v plné verzi, tak to večer prubnu.

Začínám o tvých slovech pochybovat. Jaký vliv má firmware na kontrolu povrchu oddílu a pokud má, jak se ten vliv liší od jejího vlivu na formát oddílu??? Já si myslím, že firmware nemá vliv na kontrolu povrchu ani na formát, vše je v režii MBR.

Diskovy blok je logicka jednotka definovana na urovni firmware disku. Jestli jde precist, to zjisti disk sam.Format oddilu (predpokladam, ze je myslen souborovy system) je logicke mapovani souboru na diskove bloky a dela ji OS (respektive jeho driver pro souborovy system). Firmware disku necemu takovemu jako "soubor" vubec nerozumi. MBR do tehle diskuse prakticky nepatri, to je jenom dohodnuta cast disku (v jedne z moznych variant), kde jsou ulozena data pro OS v dohodnutem, na OS nezavislem formatu.

Díky za věcné a logické vysvětlení bez emocí a urážek.

HDDRegenerator. ak sa dobre pamätám, malo by sa tam dať nastaviť aj rozsah v sektoroch, ktoré chceš skontrolovať, takže neprejde ti kompletným diskom, len časťou, ktorú nastavíš. plus máš z toho krásny dosovský výstup :)

Regenerátor znám. Podobný a možná i lepší je polský Revitalize. V mém případě je problém v tom, že nevím od jakého sektoru disku začíná má particie. Na začátku disku mám vadné sektory a tak jsem je při vytváření oddílu vynechal. Disk by měl sloužit pouze na dočasné a nedůležité zálohy - takový pracovní.

Rus Dmitry je v tomto odbore macher, jeho program dokáže vadné sektory premapovať, zapísať dáta do firmware disku. Kontrola s opravou sektorov celého disku sa robí z externého média. (nekonečná onánia). http://www.dposoft.net/

Tak Vážení chytráci, zejména pak "ms", který, ač sám ví hovno, kritizuje a zesměšňuje ostatní, ten můj požadavek nebyl vůbec idiotský, jak jste se mě někteří snažili přesvědčit. Easeus Partitin Master umí otestovat povrch pouze konkrétního oddílu. Test probíhá úplně stejně a je i stejně graficky zobrazen, jako u HD Tune. A že opravdu kontroluje pouze oddíl a ne celý disk je zřejmé z položky "Total Sector", která odpovídá velikosti oddílu.Je mi úplně jedno, co si o mě někteří myslí, fakt je ten, že tento můj dotaz byl tady poslední - viz forma některých odpovědí - VŠICHNI JSOU BLBCI, JEN JÁ JSEM CHYTREJ.

To nic nemění na skutečnosti že je tvůj požadavek nesmyslný. Kontrolovat povrch disku pouze na určitém logickém celku je naprosto k ničemu...Disk je buďto celý dobrý a nebo obsahuje chyby a potom je na seriózní práci stejně nepoužitelný. A je lhostejno kde zrovna konkrétně se ty chybné sektory nalézají protože je zcela jisté, že zanedlouho se budou postupně poroučet i ty ostatní. Proto postrádá smysl se takovým HW nadále zabývat.

S tvými argumenty souhlasím, ale to nebylo předmětem dotazu. Ostatně, když neznáš důvod mé potřeby, těžko můžeš odsuzovat - pokud ovšem nepatříš mezi ty, co všechno vědí.

Normální program nebude kontrolovat povrch pouze v mezích nějakého intervalu sektorů. Důvod je LBA a vůbec naprostá nesmyslnost.Co mu to ve skutečnosti kontrolovalo, kdo ví.

Az tak k nicomu to nieje. Je mozne kontrolovat dokonca jednotlive sektory na disku. Robi sa to vtedy, ked je potrebne vynutit prealokovanie nespolahliveho sektoru.

A buď ještě rád, že jsi zde nenarazil na nemohoucího.

Můžeš použít HDDScan - umožňuje kontrolo od-do LBA. Ovšem kontrolovat jen část disku je vcelku nesmysl..

Používám Aiomei Partition Assistant Pro a jedna ze tří možností nad kontrolou oddílu je "zjistit jestli se na oddílu vyskytuje vadný sektor".