» Poradna » Programy

Program na čtení databází

Zdravíčko,už jsem našel slušný program na vytváření csv databází, ale berou mě mrákoty při pomyšlení, že pokaždé, kdy bych měl něco hledat v databázi, bych musel používat tabulkový editor. Mohli byste mi poradit s programem, ve kterém by bylo vyhledávání záznamů v databázi "lidští"?Díky moc :)

Odpovědi na otázku

CSV není databáze. Je to jen formát uložení tabulkových dat. Nic lepšího na prohlížení a heldání než tabulkový procesor nenajdeš.

A pokud bych použil jiný formát? Nějaký jiný program na čtení dat z databáze?

A tušíte vůbec, co ta "databáze" je?

To je dobrá otázka. Hledám program pro ukládání argumentů k různým tématům a pro snadnou orientaci vv jejich hledání.

Jasně, takže netušíš.

Dobrá děkuji. Mohli byste mi tedy - prosím - poradit?

Ani něco tak jednoduchého jako tohle: https://cs.wikipedia.org/wiki/Rela%C4%8Dn%C3%AD_da... jste nedokázal najít?

Podle toho co píšeš, by ti na organizaci a práci s poznámkami mohlo vyhovovat něco ve stylu Efficient Notes.

Pokud trváš na csv formátu, tak jej lze použít ve spojení s sqlite přes příkazový řádek.Jedním příkazem naimportuješ data do sqlite.Druhým příkazem zadáš dotaz a vyexportuješ zpět do souboru csv.

Databázi si můžeš vyzkoušet přes LibreOffice Base, nebo kdyžtak něco na localhostu s SQL a Adminer nebo něco podobného. Otázka spíš je, že ty nepotřebuješ standardní databázový program, jako spíš "znalostní bázi" s grafickým rozhraním k tomu určeným a tudíž zjednodušeným. Možná zkusit použít nějaký systém pro ukládání nápadů pro umělce, nebo něco na výuku jazyka, fakt nevím...

Případně se dá použít třeba klasickej Access z MS office na MDB databáze, jít na to s SQL mi přijde zbytečně komplikované.. na MDB uděláš z jakékoliv aplikace dotaz přes oleDB naprosto v pohodě a MSjet má každej win v sobě...

MSO s Access je ovšem poněkud drahý. LOO/OOO Base vyjde levněji a myšleno je schopnost se připojit k jiné databázi. http://www.zive.cz/poradna/jednoduche-nastro... - stejně se dohadujeme sami se sebou.

Access jsem právě vyloučil proto, že ne každý má MS Office a většina Office nemá Access... A osobně nerad využívám win-only řešení, zvláště takhle omezená.

Jedno vlákno zamkni, řešíš souběžně totéž i tady http://www.zive.cz/poradna/jednoduche-nastro...