» Poradna » Programy

Program který umí vkládat klíčové snímky?

Dobrý den, občas si ukládám film z TV a vystříhávám reklamy, ale jelikož nejsou klíčové snímky v místě, kde bych potřeboval, nemohu stříhat přesně. Někde jsem narazil na diskusi, že některý programy umí vložit keyframe bez rekomprese. Nevím ale které a pokud jsou to profesionální střihové programy, tak mi to je stejně k ničemu. Existuje nějaký způsob na úrovni open source? Děkuji

Odpovědi na otázku

Díky za odkaz, většinu z těchto editorů z nám z rychlíku, ale nevím, že by to některý uměl. Možná umí, ale je jich tolik, že bych potřeboval přesnější radu.

Myslím, že Avidemux něco takového uměl.

Avidemux používám dlouho, ale že by to uměl jsem neslyšel. Zkusím zapátrat. Díky.

Avidemux dokáže strihať (vyberať) aj na základe kľučových snímok, ale aj podľa času - dokáže KROKOVAŤ v milisekundách - snímok po snímku.

??? to lze, ale pak kostečkuje, pokud nejde o AVS kodek, kde vše je klíčem snímkuhttp://www.avidemux.org/admWiki/doku.php_-_http://www.avidemux.org/admWiki/doku.php

Strihať je možne aj mimo kľúčových framov. Všetko závisí od playera či si stým poradí. Môj player s tým problémy nemá tudíž sa nestarám o to, kde to strihnem.

Samozřejmě, že můžu stříhat kde chci, ale pak se mi rozpadne obraz, než přijde další klíčový snímek, který to srovná. V případě IP ani v případě IPB to ale prostě přehrávač nevyřeší, resp. přehraje to, ale s vadou. Film chci ale udělat korektně, nejen pro PC, ale aby to přehrála i TV a ty jsou citlivé na vše. Bohužel většinu nahrávek používám z internetové televize (lepšíTV) a tam ty I snímky nevkládají do změny scény, ale jak je napadne, takže každá reklama je problém.

Neviem aká máš player, ale ja na svojom žiadne vady v obraze nevidím a strihám kde ma napadne.

Záleží, jak často je vložen keyframe. Pokud 'hustě' (interval mezi klíčovými snímky), tak samozřejmě se ztráta nepozná.https://www.wikihow.cz/Jak-komprimovat-video

A čím stříháš? Třeba ten tvůj editor překomprimuje tu stříhanou část. Na to se tu taky ptám, protože běžně bez rekomprese to z logiky věci nejde. Už testuje VideoReDo a tam to stříhat můžu jak se mi zachce, ale samozřejmě to místečko střihu přepočítá. Pokud stříhám mimo i-framy a ten program to uloží bez rekomprese, tak to prostě fungovat nemůže nebo jeden z nás neví, o čem píše. Přehravač s tím nemá nic společného.

Strihám tým najodpornejším softom, ktorý existuje - Avidemux. Ono to je možno o tom, že existuje nejaká norma a doporučenia na I framy. U snímkov, ktoré sa týmto neriadia naozaj môže dochádzať k zvláštnym javom.

Avidemux uměl něco čemu říkali "Smart Copy", kde se překódovala jen část kolem stříhané oblasti, takže člověk nemusel stříhat na klíčové snímky. Ale už jsem to dlouho nepotřeboval a nevím, jak to u kterých kodeků fungovalo nebo ne.

To zní zajímavě. Avidemux používám, ale nikdy jsem o tom neslyšel. Zkusím zapátrat.

Avidemux tohle opravdu neumí...Ale umí to některé programy (např. oblíbený VideoRedo). Nicméně neznám žádný který by byl zdarma...

Před pár minutami jsem si to také ověřil. On to v nějakých starších verzích uměl, ale už neumí. Zrovna jsem googlil nějakou diskusi a jeden uživatel tam ten VideoReDo doporučoval, takže už stahuji trial a vyzkouším.

Takže potvrzeno, stáhl jsem ReDo a vyzkoušel na jednom filmu z Primy. Vystřihl jsem 4 reklamy a dal uložit bez rekomprese a během 21 sekund byl film hotový. Mile mě překvapilo, že do míst, kde byl proveden střih, byly vloženy "zarážky/kapitoly", takže jsem hned našel konkrétní místa a prověřil kvalitu. Naprosto bez problémů. Program umí i detekci scén, takže až to otestuji, dám vědět.

I ty jeden ... žel mrtvý

jo, prý to uměla verze 2.4https://avidemux.org/smif/index.phpsi pamatuju, že jsem to kdysi používal.

Možná nějaký plug-in. Nutno si najít na netu.Potřeboval jsem úsek videa dostat do zpětného pohybu a funkce je v plug-in (našel jsem v anglických diskusísch).Užívám AVS4you (umí vkládat klíčové snímky), ale je placený.

letmým hledáním - free AviUtl v japonštině https://www.videohelp.com/software/AviUtlale >>> MaverickTSE provides an English translated versionhttps://forum.videohelp.com/threads/360967-AviUtl-vid...

Díky, nevypadá špatně. Je docela nadupaný funkcemi a filtry, ale nebude lehké se tím prokousat. Klasický střih jsem vyzkoušel, ale nedaří se mi vyjet video coby direct copy. Položky tam ale má, tak to nějak jít musí.Jinak musím říci, že už jsem otestoval mnoho editorů a každý má něco pěkného, ale něco mu zase chybí. Rád bych našel jeden, který se naučím pořádně a dlouho mi vydrží, ale asi to bude nereálné přání. Něco podobného jsem před lety zkoušel s fotoeditory a po mnoha pokusech a nezdarech jsem dopadl v kombinaci Photoshop+FastStone Image Viewer a zatím jsem spokojený. Corel, Zoner např. ztroskotal na velkých rastrech. U videa jedu zatím AviDemux+Megui+MKVToolNix+Audacity a na střih reklam nyní i VideoReDo. Každopádně bych raději jeden, dva, co zvládají vše, ale nevím, nevím. Má smysl testovat nějaký větší molochy jako Pinnacle, Sony, atd? Co jsem zatím v rychlosti koukal, tak se mi třeba vůbec nelíbily možnosti exportů do formátů, resp. mi přišly velmi omezené co do nastavení.

AviUtl je atypický v ovládání jako GIMP. Má i možnost vkládání keyframe.-- Byl jsem na tom obdobně. Po velkých testech a diskusích jsem zakoupil AVS4YOU (jak už jsem uvedl, vyšel na 600 Kč - je modulární - Editor, Converter, ReMaker ...), neučil ovládat a možná už desátým rokem (náklad 60Kč za rok ) stále užívám původní verzi k plné spokojenosti. Jen se budu muset podívat na update, nemá H.265.https://www.avs4you.com/AVS-Video-Editor.aspx

Děkuji za tip. On když někdo shání video editor, tak logicky každý má jiné požadavky. Kdo si pouze vytváří videotéku, ten potřebuje hlavně nástroje na konverzi, titulky atd., kdo tvoří vlastní dílo, využije spousta filtrů, přechodů a jiných funkcí. Není to snadné. Chce to spousta času a zkoušení. AVS4YOU neznám, ale kouknu na něj, třeba mile překvapí. Díky.

ne plugin, to určitě nebyl. Našel jsem starší post (svůj ), který to zmiňuje:https://www.zive.cz/poradna/avidemux-268/sc-2... Tehdy jsem to občas využíval na střih MPEG-4 SD videa.

Hm , s tí se u SW setkávám často, že bez informování je nějaká dobrá funkce vyjmuta. Proto si staré ověřené verze ukládám nebo nové verze neinstaluji, pokud mi nic nechybí (což je většinou .

Mám dojem - Avidemux 2.7 64-bit to tiež ešte vie.

Jo, ale jenom pro Xvid....

Jestli umíš anglicky a nebo si troufneš na to použít nějaký online překladač (nikdo se ti tam smát nebude, že to nenapíšeš perfektní angličtinou), tak tady jsou na to machři, kteří by něco o tom mohli vědět: https://www.videohelp.com/

Ma to cenu nahrávat v mizerne kvalite z TV, s dabingem a ještě z toho strihat reklamy?!?

nahrávka z TV má lepší kvalitu než většina toho co se dá stáhnout z úložišť.. tam si to obvykle vzal do parády nějakej matla co neví nic o konverzi videa a podle toho to často vypadá. A budeš se divit, ale stále většina lidí upřednostní dabing než originál zvuk. Divný co ?

Přesně tak. Na úložišti asi není problém sehnat kvalitně nějaké super známé a novější filmy, ale většina těch méně známých je v naprosto příšerné kvalitě. Já osobně si na ČSFD nastavím upozornění a když to běží v TV, tak si to nahraji. Jsou filmy, kde se rád podívám na originální znění, ale nesmí to být třeba komedie, kde si to neužiji, protože na to moje angličtina už nestačí. Navíc mám mnoho oblíbených dabérů, kteří jsou lepší herci než v originále. Pokud má film i více dabingů, tak se zásadně dívám na ten, co se mi líbí, co na úložišti taky být nemusí.

nevim kde si obsah obstaravas ty, ale pominu-li opravdu obstarozni ripy s velikosti aby se vesly na CD/DVD (a jsou urcenyl leda tak k smazani) tak mam vse v mnohem lepsi kvalite nez je v TV

Pouze z legálních zdrojů. Je mi jasné, že na torrentech lze sehnat mnohem lepší věci, zvláště v Rusku, ale do toho se pouštět opravdu nechci. Jelikož se blíží poměrně významná změna vyvolaná EU, kdy bude povinnost u klasických úložišť typu uloz.to automaticky "hashovat" obsah a na základě otisků od autorů toto porovnávat a hned mazat, snažím se rychle doplnit své oblíbené snímky.

Spousta lidí, kteří nemají rádi dabing si vůbec neuvědomuje, že na světě existuje i jiná kinematografie, než ta americká, resp. mi je vcelku na nic, že umím anglicky, když koukám na francouzský film. Pak mám dvě možnosti, buď sehnat titulky nebo dabing. Moje zkušenosti u méně známých filmů jsou dost špatné a dokud film nezhlédnu, tak ani nevím, zda jsou titulky dobré (překlad, časování, atd). Pokud je to film např. na ČT ARTu, tak je to OK, ale ne vše, co mám rád tam vysílají. Prostě jak originál, tak titulky, tak dabing mají své pro a proti a každému vyhovuje něco jiného podle jeho schopností a náročnosti. Zavrhovat jedno nebo druhé je totální ignorance. Hawk.

U mene znameho filmu budes mit problem sehnat ten dabing (pokud neprosel skrze TV) to uz je vetsi sance ze nejaky nadsenec prelozi titulky. Osobne preferuju original. Kazdopadne casto lze video i s dabingem z kvalitnejsiho zdroje nez je TV. To uz je rozumnejsi a snazsi pouzit zvukovou stopu a naroubovat ji do kvalitniho videa.P.s. pise se to howgh a ne hawk

Mně se ale líbí více ten jestřáb )

V tom pripade to slovo nezapada do kontextu jestrabe

Tak mám pocit že my ti svoje metody obstarávání filmů nevnutíme a ty nám taky ne.. hovk.

Okrem už spomínaného VideoReda je dobrý aj TMPGEnc MPEG Smart Renderer 5, v niektorých veciach možno ešte aj lepší. Bohužial je ale tiež platený. Nejaká porovnatelná free alternatíva aj tak neexistuje, aspoň teda o nej neviem.https://tmpgenc.pegasys-inc.com/en/product/tmsr5.html

Nevím, zda je to pouze shoda jmen, ale někdy v začátcích DivX jsem program s tímto názvem používal. Myslím, že byl ještě zdarma. Každopádně díky za reakci, okouknu to.